Polska: Prezydent za kneblem dla przeciwników UE

Duda_Judeopolonia***

Po ogłoszeniu ostatecznego wyniku referendum w Wielkiej Brytanii było tylko kwestią czasu, zanim któryś z polskich polityków głównego nurtu wezwie do kneblowania przeciwników Unii Europejskiej.

O dziwo, jako pierwszy nie uczynił tego wprost ani Ryszard Petru, ani Grzegorz Schetyna, ani żadna postać tego sortu, lecz prezydent Andrzej Duda.

– To także wyraźny sygnał dla przywódców Unii Europejskiej, że w tej sytuacji musimy zachować jedność i spójność.

Po drugie, trzeba czynić wszystko, by uniknąć efektu domina, by społeczeństwa kolejnych krajów nie powiedziały, że nie chcą być członkami europejskiej wspólnoty. 

– powiedział prezydent na konferencji prasowej w Krakowie.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Komentarz Redakcji: 

Urzędujący prezydent Rzeczypospolitej Polskiej expressis verbis obwieścił, że ewentualną wolę innych społeczeństw Europy opuszczenia brukselskiego tworu,   — choćby wyrażoną zgodnie z wszelkimi procedurami wymaganymi przez obecny ustrój, należy zlekceważyć lub złamać.

Dla PiS „jedność i spójność” Unii Europejskiej jest zawsze ważniejsza od suwerenności państw narodowych, a także od interesów Polski.

— My wiemy to od początku, — a od chwili podpisania traktatu lizbońskiego tylko ślepy może tego nie zauważać. (A.D.) 

25 czerwca 2016

Za; http://xportal.pl/?p=25993

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.