Czas położyć kres „rasistowskim” działaniom Izraela. Saudowie wzywają do interwencji w Palestynie

mid_44108Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud. By Secretary of Defense [Public domain], via Wikimedia Commons

Arabia   Saudyjska   wezwała   społeczność  międzynarodową do interwencji na terytorium palestyńskim, by położyć kres „rasistowskim” działaniom Izraela.

Król   Salman   i   jego   ministrowie   zaapelowali   do   zakończenia   oblężenia Gazy.     — Saudowie oskarżają Żydów o — „systematyczne morderstwa” i „tortury”.

Według   Arabii,    —   Izrael   prowadzi   ekspansję   w Jerozolimie Wschodniej.  —   Żydzi dopuszczają się  —  „haniebnych zbrodni wojennych”.

Oświadczenie to, odzwierciedlające poglądy króla i jego gabinetu pojawiło się zaledwie kilka dni po tym,  —  jak wysocy urzędnicy izraelscy chwalili postępy w tajnych negocjacjach z Arabią Saudyjską i innymi państwami Zatoki Perskiej,

— które – jak mówią – ma utorować drogę do ustanowienia stosunków dyplomatycznych i handlowych między Izraelem a jego arabskimi sąsiadami.

Dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dore Gold powiedział na konferencji w Jerozolimie w zeszłym tygodniu, — że rozwiązanie kwestii izraelsko-palestyńskiej jest

—  „na   ostatnim  miejscu na liście spraw do załatwienia między Izraelem a krajami Zatoki.”

— Musimy uświadomić sobie,   — że nie ma przymusu rozwiązania kwestii palestyńskiej, by zbudować więzi ze znaczną częścią świata arabskiego, świata sunnickiego.

Dwadzieścia, trzydzieści lat temu wszyscy mówili nam, że musimy rozwiązać kwestę palestyńską,   — wtedy będziemy mieli pokój ze światem arabskim.

— Teraz   coraz częściej dochodzimy do wniosku,   — że jest dokładnie na odwrót.   — Musimy zbudować inny porządek – zasugerował Gold.

Premier Benjamin Netanjahu również przy wielu różnych okazjach starał się przekonać opinię publiczną,   — że nastąpiło ocieplenie stosunków z krajami arabskimi w ciągu ostatnich miesięcy,

— a podczas wojny w Gazie w 2014 r. chwalił się,   — że Izrael miał poparcie niektórych krajów Zatoki Perskiej.

Saudyjskie oświadczenie rządowe, opublikowane we wtorek, — to pierwszy publiczny komentarz nt. izraelskiego nowego porządku.

— „Arabia Saudyjska wzywa społeczność międzynarodową do powstrzymania izraelskich praktyk rasistowskich na okupowanym terytorium palestyńskim,   — które obejmują systematyczne morderstwa, tortury, oblężenie i niszczenie mienia oraz akty judaizacji Al-Quds”

– czytamy.

Gabinet wezwał wspólnotę międzynarodową do działań przeciwko osobom odpowiedzialnym za „haniebne zbrodnie wojenne” przeciw ludności palestyńskiej

***

Źródło: bignewsnetwork.com

AS /2016-06-23

Za: http://www.pch24.pl/czas-polozyc-kres-rasistowskim-dzialaniom-izraela–saudowie-wzywaja-do-interwencji-w-palestynie,44108,i.html#ixzz4CPZ8IVUD

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Arabia Saudyjska, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISLAM, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.