Pomogłeś? Nie bądź bezpieczny, Żyd ci podziękuje.

 „Oto wskazówka dla Polaków i „lumpenkonserwatywnych” ingorantów:  — Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady i zgładzali prawie całą moją rodzinę i setki tysięcy innych żydowskich rodzin”

Kontrowersyjne słowa o Polsce. Niecodzienna reakcja internautów

Internet nie pozostał obojętny na słowa amerykańskiej dziennikarki Debbie Schlussel.  — Na jej profilu na Facebooku pojawia się wiele ostrych słów oraz apeli, by jej pracodawcy zwolnili ją za słowa skierowane do Polaków.

Na stronach grupujących memy, internauci apelują, by zgłosić jej profil jako propagujący nienawiść i atakujący rasę i pochodzenie.

Wszystko związane jest z kontrowersyjnymi słowami na jej blogu.

„Oto wskazówka dla Polaków i „lumpenkonserwatywnych” ingorantów: Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady i zgładzali prawie całą moją rodzinę i setki tysięcy innych żydowskich rodzin”

– napisała wcześniej.

14d7e356bbb33cf4c05d20f83090d9f7,46,1 1afacebook.com/debbiesfanpage

Dziennikarka najwyraźniej nie żałuje swoich słów. — W najnowszym wpisie sprzed kilkunastu godzin pisze

— „Wiem, że lubicie zaprzeczać, że pomagaliście nazistom w zabiciu polskich żydów.

— Jeśli nie potrafi komentować bez przemocy oraz seksualnych podtekstów, nie jesteście tutaj mile widziani. — To nie Auschwitz ani warszawskie getto. — Idźcie stąd”.

Pierwsze, budzące tyle kontrowersji wpisy pojawiły się kilka dni po wpadce prezydenta USA.

Barack Obama w przemówieniu użył sformułowania „polskie obozy śmierci”, — co wywołało zdecydowaną reakcję polskich władz i polityków.

Amerykańska publicystka podkreśla w nim, że zwrot ten nie był wpadką.

„To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy chętnych Polaków i nie tylko. — Obama nie popełnił tutaj gafy. Gorliwi kaci z Polski zajęli znaczące miejsce obok katów Hitlera”

– przekonywała.

Dziennikarka wyśmiewała też ostre słowa premiera Donalda Tuska, który sprzeciwił się tytułowaniu nazistowskich obozów śmierci, polskimi.

— „Żartujesz? Ktoś musi przypomnieć panu Tuskowi, że jego ludzie tam byli i pomagali nazistom w masowym mordzie co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście.

Jesteś „poszkodowany” przez to, że ktoś nazwał nazistowskie obozy polskimi? A gdzie byli Polacy?”

– zwraca się do Tuska.

Debbie Schlussel publikuje w największych amerykańskich gazetach takich jak „New York Post”, „Wall Street Journal” i „Washington Times”.

Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi.

W przeszłości nazwała Pakistańczyków obraźliwym zwrotem „Pakis”, a o ofiarach Andersa Breivika na wyspie Utoya w Norwegii miała powiedzieć, że to „zwolennicy Hamasu, którzy nienawidzą Żydów”.

8f7a0842d88c29b5b64492eeb8f053c6,35,1 10:23 min

Wpadka Baracka Obamy

Potężna wpadka Obamy.

—  „Żałuję błędu, nie było żadnych »polskich obozów śmierci«”

Barack Obama użył słów o „polskim obozie śmierci” podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego.

Mówiąc o bohaterskim kurierze polskiego podziemia, który w czasie II wojny światowej bezskutecznie alarmował Zachód o zagładzie Żydów, — Obama powiedział, że kurier podziemia AK  

— „został przeszmuglowany do Getta Warszawskiego i polskiego obozu śmierci”.

Chodziło o hitlerowski obóz przejściowy w Izbicy, gdzie Karski się przedostał, żeby na własne oczy zobaczyć,   jak traktowani są przetrzymywani tam Żydzi.

W specjalnym liście skierowanym  do prezydenta Bronisława Komorowskiego Obama podkreślił,   — że nieumyślnie użył sformułowania „polski obóz śmierci” w swoim przemówieniu.

— Prezydent USA użył tego sformułowania podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Jana Karskiego najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym – Medalem Wolności.

W liście do polskiego prezydenta Obama napisał m.in.,  — że ubolewa z powodu tego błędu i zgadza się, że

— „ten moment stanowi okazję do zapewnienia, by to i przyszłe pokolenia znały prawdę”.

Komorowski uważa, że list Obamy  

— to ważny i  —  „bardzo potrzeby gest prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

—  „W moim przekonaniu jest to list naszego ważnego sojusznika i dobrego przyjaciela”

– dodał.

– Decyzja, w jaki sposób wybrnąć z tej przykrej sytuacji, należała do prezydenta Stanów Zjednoczonych i dobrze się stało, że po takiej chwili wahania doszło do wymiany korespondencji.

—  Jeśli   chodzi o pana prezydenta Obamę, tak jak się tego spodziewałem, wykazał klasę właściwą dla męża stanu i dla prezydenta sojuszniczego państwa

– ocenił premier Donald Tusk.

(ŻG, RZ, RD)

Za: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-o-polsce-niecodzienna-reakcja,1,5154270,wiadomosc.html

Za; https://wirtualnapolonia.com/2012/06/07/pomogles-nie-badz-bezpieczny-zyd-ci-podziekuje/

ZOBACZ:

„Polacy zamordowali miliony Żydów”

Polacy, jak się macie idioci?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Auschwitz, EKUMENIZM, HISTORIA EUROPY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MOWA NIENAWIŚCI, NAZIZM, NIEMIECKI HITLERYZM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, OBOZY KONCENTRACYJNE, POLITYKA, Roszczenia żydowskie, Sobór Warykański II, USA, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.