„Polacy zamordowali miliony Żydów”

Kontrowersyjne słowa amerykańskiej dziennikarki. „Polacy zamordowali miliony Żydów”

KBuktkpTURBXy9jNzM4MzMxMGJjMjBkYWUxOTI5ZmU4M2E3M2IyMzZlYi5qcGeSlQMFAM0E3M0Cu5MFzQMgzQHCdebbieschlussel.com Foto: Onet

„Oto wskazówka dla Polaków i „lumpenkonserwatywnych” ingorantów:

—   Polacy zamordowali miliony Żydów, zachowali wiele obozów zagłady i zgładzali prawie całą moją rodzinę i setki tysięcy innych żydowskich rodzin”

—  pisze na swoim blogu amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel.

W swoim wpisie zamieszczonym na blogu kilka dni po kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy twierdzi, że zwrot „polskie obozy śmierci” nie był wpadką.

„To nie byli tylko naziści.   — To były dziesiątki tysięcy chętnych Polaków i nie tylko.

—  Obama   nie popełnił tutaj gafy.  — Gorliwi kaci z Polski zajęli znaczące miejsce obok katów Hitlera”

—  pisze.

Schlussel twierdzi też,   — że istnieje powód, dlaczego Polska była tak łatwo okupowana przez Niemców.

„Tak, oni po prostu »wykonywali rozkazy«”

—  pisze dodając, że naziści z Niemiec nie zabijali Żydów samotnie.

„Polska   policja   łatwo   pomagała   w   tworzeniu  i zarządzaniu obozami śmierci. — Fakty są uparte. Ale, niestety, nie tak bardzo jak skretyniali i ślepi partyzanci”

—  podkreśla.

Dziennikarka wyśmiewa też ostre słowa premiera Donalda Tuska, który sprzeciwił się tytułowaniu nazistowskich obozów śmierci, polskimi.

— „Żartujesz?   —  Ktoś   musi   przypomnieć   panu Tuskowi, że jego ludzie tam byli i pomagali nazistom w masowym mordzie co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście.

Jesteś „poszkodowany” przez to, że ktoś nazwał nazistowskie obozy polskimi?   — A gdzie byli Polacy?”

—  zwraca się do premiera RP.

Odnosząc się do wpadki Baracka Obamy pisze też,   — że bardzo dobrze się stało, że prezydent USA odznaczył pośmiertnie polskiego kuriera Jana Karskiego.

— „Karski, w przeciwieństwie do większości swoich rodaków, którzy nienawidzili Żydów tak samo jak naziści,   — dumnie im się sprzeciwił i poinformował o Holocauście”

—  wyjaśnia.

„Moja rodzina i miliony Żydów zlikwidowane w Polsce nigdy nie identyfikowały się z tym krajem, bo Polacy nie traktowali ich w ten sposób.

Od wieków byli przedmiotem pogromów i skrajnego antysemityzmu w kraju, w którym żyli. (…)  

— Byli traktowani jako „podludzie”, nigdy jako Polacy.   — Dlatego zabawne jest teraz słyszeć, że to Polacy są poszkodowani przez słowa Obamy.   — To tak, jakby Polacy mieli zerowy udział w Holocauście”

  — zaznacza.

Dziennikarka utrzymuje też,   — że w rzeczywistość jest brutalna i to nie tak, że Polacy byli po prostu zmuszani do udziału w mordach.

— „Byli aktywnymi uczestnikami, a wielu z nich z radością i chęcią mordowało Żydów.   — Zwrot „polskie obozy śmierci” to nie gafa.

Polska   ponosi   ogromną odpowiedzialność za nazistowskie ludobójstwo na Żydach.   — To po prostu fakt, a zaprzeczanie temu jest oszustwem”

—  twierdzi.

Kończąc, zaznacza też, że było kilku

— „prawych Polaków nie-Żydów., ale ich ilość była znikoma.

—  Większość była zbyt zadowolona z tego, co się dzieje. — Taka była prawdziwa Polska podczas II wojny światowej.

Każdy, kto twierdzi inaczej jest oszustem”.

Debbie Schlussel publikuje w największych amerykańskich gazetach takich jak „New York Post”, „Wall Street Journal” i „Washington Times”.

Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi.

W przeszłości nazwała Pakistańczyków obraźliwym zwrotem „Pakis„, a o ofiarach Andersa Breivika na wyspie Utoya w Norwegii miała powiedzieć, że to „zwolennicy Hamasu, którzy nienawidzą Żydów”.

(GK)

6 cze 2016

Za; http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kontrowersyjne-slowa-amerykanskiej-dziennikarki-polacy-zamordowali-miliony-zydow/rcfdr

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Auschwitz, HISTORIA EUROPY, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, III Wojna Światowa?, JUDAIZM - ŻYDZI, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, Miejsca Męczeństwa Polaków, MOWA NIENAWIŚCI, NAZIZM, NIEMIECKI HITLERYZM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, OBOZY KONCENTRACYJNE, POLITYKA, Roszczenia żydowskie, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.