Iran: Konkurs karykatur. „Holokaust i podwójne standardy Zachodu”

żyd-trucizna-509x360Holokaust tematem tabu? Na szczęście nie wszędzie.

[…] Obecnie Persowie organizują międzynarodowy konkurs karykatur mający na celu unaocznienie podwójnych standardów demoliberalnego Zachodu, który – zapewne nie tylko według organizatora wydarzenia – ogranicza swobodę wypowiedzi.

Zarzuca on syjonistom dokonywanie neoholokaustu na Palestyńczykach i nadużywaniu przez nich argumentu holokaustu, który skutecznie broni ich przed odpowiedzialnością oraz odwraca wzrok od żydowskich zbrodni.

Prace rysowników z 50 krajów zgłoszone do konkursu odbywającego się w Teheranie poruszają ten problem przy wykorzystaniu karykatur.   — Niektóre z nich porównują Netanjahu do Adolfa Hitlera.

Nie pozostało to bez odpowiedzi premiera Izraela, który zarzucił Iranowi

— „zaprzeczanie holokaustowi, kpienie z holokaustu i przygotowywanie nowego holokaustu”.

W jego opinii każdy kraj na świecie powinien się temu przeciwstawić i to potępić.

Warto podkreślić,   — że syjonistyczne państwo na Bliskim Wschodzie postrzega Iran jako zagrożenie egzystencjalne.

Oświadczenie w tej sprawie złożył również rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. — W jego opinii Stany Zjednoczone obawiają się irańskiego konkursu karykatur, który

—  „może zostać wykorzystany jako platforma do negowania holokaustu, do rewizjonizmu i skandalicznie antysemickich wypowiedzi, jak miało to miejsce w przeszłości”.

Tożsamy konkurs miał miejsce w kraju Persów w 2006 roku, kiedy prezydentem Iranu był Mahmud Ahmadineżad, który słynął z dążeń ku odkrywaniu zakurzonych faktów na temat holokaustu i ze zwyczaju nazywania go mitem.

— Z równym entuzjazmem prognozował on upadek syjonistycznego tworu zwanego państwem Izrael.

Konkurs karykatur organizowany jest przez gremia pozarządowe.

— Jego organizatorem jest Masud Szodżai Tabatabei, który twierdzi,  — że jest on odpowiedzią na karykatury Mahometa zamieszczane min. we francuskim tygodniku satyrycznym „Charlie Hebdo”.

Na podstawie:
onet.pl

Maj 16, 2016

Za; http://3droga.pl/aktualnosci/iran-konkurs-karykatur-holokaust-i-podwojne-standardy-zachodu/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Auschwitz, EKUMENIZM, HISTORIA EUROPY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, Holokaust, II Wojna Światowa, III Wojna Światowa?, Iran, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA, NAZIZM, NIEMIECKI HITLERYZM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, OBOZY KONCENTRACYJNE, POLITYKA, Roszczenia żydowskie, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.