Organizacje żydowskie naciskają na przekazywanie im należącego do Polaków mienia

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_f_flaga_izrael-300x218Przedstawiciele wszystkich organizacji żydowskich roszczących sobie prawo do mienia zawłaszczonego   Żydom   w   okresie II  wojny światowej oraz Holokaustu — spotkali się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Izraela w Jerozolimie w celu stworzenia jednolitej platformy, która skuteczniej egzekwowałaby wyciąganie majątków pod pretekstem występowania w imieniu spadkobierców ofiar Holokaustu, lub żyjących jeszcze ocaleńców.

Spośród pół miliona żyjących ocalonych z Szoah — 190 tys. mieszka w Izraelu. Pozostali rozsiani są po całym świecie.

Konferencja zorganizowana m.in. pod auspicjami ministra odpowiedzialnego za sprawy obywatelskie w resorcie spraw zagranicznych Izraela przyciągnęła liczne rzesze uczestników.

Wśród nich byli urzędnicy wytypowani do zajmowania się sprawą restytucji w Grecji, Niemczech, Republice Czech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Macedonii, ambasadorowie poszczególnych krajów, 

— w tym w szczególności tych przynależących do Unii Europejskiej, przedstawiciele ministerstw różnych krajów oraz organizacje zrzeszające ocalałych.

Uczestnicy   konferencji podkreślali,   — że wypłata rekompensat za zagarnięte żydowskie mienie w krajach Europy Zachodniej i Centralnej rozpoczęła się w latach 50. ubiegłego stulecia,  

— a jej intensyfikacja nastąpiła w latach 90.  —  „po tym, jak otworzono archiwa i poznano nazwiska złodziei”.

Dodali,   — że lwia część żydowskiej własności nie została jeszcze zwrócona, zarówno prywatnej,  jak i państwowej.

Co jeszcze bardziej interesujące,   — mimo iż Polacy wypłacili już horrendalne sumy za własność żydowską, którą przecież zagarnęli Niemcy, a następnie komuniści, często żydowskiego pochodzenia,

— organizacje żydowskie wskazały nasz kraj jako państwo, gdzie w zasadzie nie doszło do restytucji prywatnej własności.

Imputowały, że jakakolwiek propozycja porozumienia w tej sprawie stale była odrzucana przez kolejne rządy,   — co delikatnie mówiąc niewiele ma wspólnego z prawdą.

Co   więcej,   — ubolewali,   że   obecny   rząd,   który   ich   zdaniem przyjął linię  nacjonalistyczną,  —  „z pewnością nie zgodzi się na ten bolesny proces”.

Zauważyli też,   — iż Polacy poważnie obawiają się żydowskich mas, które przyjdą do Polski i odbiorą im własność.  

— Narzekali przy tym, że liczba zasądzonych przez polskie sądy restytucji jest zbyt mała.

Ubolewali również,   — że kwestia zwrotu mienia jest postrzegana jako niesprawiedliwa,

— jako że Żydzi nie byli jedynymi obrabowanymi w okresie II wojny światowej,   — natomiast obecni właściciele nie są tymi, którzy to mienie ukradli.

Uczestnicy konferencji jako cel wyznaczyli sobie ścisłą współpracę w celu doprowadzenia do jak najszybszego uchwalenia przez poszczególne kraje ustaw restytucyjnych.

O pomoc w tym została poproszona Unia Europejska oraz Parlament Europejski.  — Włączył się w to także Światowy Kongres Żydów.

Biorący udział w konferencji – co zakrawa na swoiste kuriozum – oświadczyli na koniec,  —  że wcale nie chodzi w tym wszystkim o sprawy materialne, ale

  — „raczej aspekty moralnego zobowiązania wobec ocalonych oraz zmarłych, wobec pamięci i tożsamości, wobec związków rodzin z ich korzeniami i naprawienie dziejowej niesprawiedliwości”.

Może warto przypomnieć wszystkim przedstawicielom „przedsiębiorstwa Holokaust”, które   — najwyraźniej nadal jest niezaspokojone,

— że w szeregach komunistów, którzy przejmowali w Polsce pożydowską własność byli ich ziomkowie, tyle że zamiast Talmudu, wyznający Marksa i Engelsa.

Co więcej – ci sami komuniści żydowskiej proweniencji mordowali każdego polskiego patriotę, którego udało im się dopaść.

Dlaczego do tej pory rodziny polskich ofiar nie otrzymały odszkodowań z Izraela za działalność niejakiego Salomona Morela i innych siepaczy żydowskiego pochodzenia?

Co jest więcej warte: kamienica, czy ludzkie życie?

***

Warto nadmienić,  —  że informację o wspomnianej konferencji i postulatach jej   uczestników   izraelski   dziennik   Haaretz  opublikował dokładnie w dniu, kiedy z wizytą w Izraelu przebywa szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski, który w środę spotkał się z premierem Benjaminem Netanjahu.

Wprawdzie tematem rozmów obydwu polityków były wzajemne relacje między Polską a Izraelem

— niemniej nie wiadomo, czy kwestia roszczeń była poruszana oraz czy padły ze strony polskiej jakiekolwiek zobowiązania w tej sprawie.

Anna Wiejak

Opublikowano 15 czerwca 2016

Za; https://prawy.pl/32687-organizacje-zydowskie-naciskaja-na-przekazywanie-im-nalezacego-do-polakow-mienia/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, Holokaust, III RP, IZRAEL, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KOMUNIZM, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie, UNIA EUROPEJSKA, Zbrodnie żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Organizacje żydowskie naciskają na przekazywanie im należącego do Polaków mienia

Możliwość komentowania jest wyłączona.