Jak Pentagon przygotowuje się do wojny czołgowej z Rosją |POLECAM!

1715a9bcafc4936d3266138c7b84781a_LT -90S — wyposażony w system obrony aktywnej Sztora

Jak Pentagon przygotowuje się do wojny czołgowej z Rosją pisze na portalu http://www.defenseone.com/ Patrick TUCKER |Patrick Tucker jest redaktorem Defense One.  Jest także autorem The Naked Future: Co się dzieje w świecie, który przewiduje, Twój każdy ruch?

http://www.defenseone.com/technology/2016/05/how-pentagon-preparing-tank-war-russia/128460/?oref=d-mostread

Opancerzenie reaktywne i możliwości prowadzenia ognia cross-domain (międzyplatformowe łączenie artylerii polowej lotnicznej i innej)

— to tylko niektóre pozycje na liście must-have armii USA.

Charyzmatyczny szef sztabu ds wyszkolenia i doktryny Lt. Gen. H.R. McMaster tkwi ostatnio po łokcie w projekcie o nazwie The Russia New Generation Warfare Study  — analizy nowych rosyjskich sposobów prowadzenia wojny lądowej na błotnistych terenach wschodniej Ukrainy.

Przemawiając ostatnio na forum Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie  — McMaster stwierdził,   — że ten dwuletni już konflikt ujawnił, iż Rosjanie mają świetną artylerię, lepsze wozy bojowe i nauczyli się zręcznie wykorzystywać drony do realizacji celów taktycznych.

Jeśli siły Stanów Zjednoczonych znajdą się w sytuacji wojny lądowej z Rosją będzie to dla nich jak kubeł zimnej wody.

—  Zajmowaliśmy się przez długi czas, tym, jak wygrać pojedynki rakietowe na odległość — mówił McMaster — ale pocisk dalekiego zasięgu otwiera ci tylko drzwi frontowe, pozostaje pytanie co robisz, jak się za nimi znajdziesz.

— Proszę popatrzeć na środki przeciwdziałania, jakimi dysponuje przeciwnik,

 — dodał, wskazując, na stosowanie przez Rosjan sił nominalnie „półprofesjonalnych”, które są w stanie rozproszyć się, ukryć i wmieszać wśród ludności cywilnej,

— mają zdolność do przerwania sieci naszych możliwości uderzeniowych, precyzyjnej nawigacji i koordynacji.

Wszystko to oznacza, że najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z walką  z bliskich odległości, a tymczasem jest to dziedzina, którą zaniedbaliśmy.

— W jaki sposób możemy przywrócić naszą przewagę. Pomysł na to wyłania się z pól bitewnych Ukrainy

— twierdzi McMaster

— i jest to więcej artylerii, lepsza artyleria oraz mieszanka starego i nowego jej użycia

— Przede wszystkim zaś ma to być ostrzał wielopoziomowy (cross-domain), kiedy jednostki lądowe są w stanie używać środków zimia – powietrze, ziemia- ziemia i ziemia-morze.

Nad tym trwają obecnie prace i wyniki są obiecujące

—  mówił McMaster.

Rosjanie stosują ulepszoną amunicję konwencjonalną, a ich systemy mają większy zasięg niż amerykańskie stąd śmiertelność amerykańskich środków rażenia na polu walki zmniejszyła się o 40 do 60 proc.

—  Co więcej, w ostatnim czasie Stany Zjednoczone kładły głównie nacisk na precyzję ognia z zaniedbaniem środków pozwalających na masowy ostrzał.

Phil Karber,   — prezes Potomac Foundation, który w ubiegłym roku zapoznawał się z sytuacją na Ukrainie uznał, — że pozbycie się amunicji kasetowej było błędem. — Nastąpił również znaczący postęp w rozwoju amunicji.

Jedną z najbardziej przerażających broni użytych przez Rosjan jest amunicja termobaryczna — wypełniona niemal całkowcie substancją palną, która pali się dłużej i bardziej intensywnie.

— W czasie trzech minut rosyjski ostrzał całkowicie unicestwił dwa bataliony piechoty zmechanizowanej poprzez kombinację uderzeń termobarycznych oraz pionowych (pocisk uderza pod kątem prostym z góry)

— relacjonował Karber.

Jego zdaniem, ten rodzaj użycia będzie coraz bardziej powszechny.

— Rosjanie wykorzystują też powszechnie i w sposób zintegrowany środki  elektroniczne do identyfikacji źródeł prowadzenia ognia, centrów dowodzenia oraz eliminacji komunikacji cyfrowej i głosowej. W północnej sekcji frontu

— relacjonował Karber

— wszystkie co do jednej — taktyczne radiostacje ukraińskie zostały wyeliminowane przez rozległe obejmujące cały sektor rosyjskie środki elektroniczne.

Inne działania dotyczyły zakłócenia komunikacji ukraińskich dronów, oraz obezwładniania elektrycznych zapalników ukraińskiej amunicji w czasie lotu —  przez co pociski nie wybuchały po uderzeniu.

Prorosyjskie siły w Donbasie używały również mobilnych radarów oraz przenośnych środków obrony przeciwlotniczej zintegrowanych sieciowo, przez co skutecznych pomimo odpalania flar i środków termicznych przez samoloty i śmigłowce.

— Problemem nie są wyłącznie rakiety i amunicja 

— twierdzi McMaster.

Również amerykańskie pojazdy utraciły przewagę.

— Bradley (Fighting Vehicle) jest świetny, ale widzimy obecnie, że nieprzyjaciel nam dorównuje.

Inwestowali w wozy bojowe, inwestowali w nowoczesne aktywne systemy ochrony, musimy powrócić do prac nad rozwojem nowych wozów bojowych.

Gdyby uznać wojnę na Wschodniej Ukrainie za praktyczny test —  Rosyjskie czołgi T-90 zdały egzamin celująco.

— Czołgi zostały użyte przez Rosjan również w Dagestanie i w Syrii, ale na Ukrainie ich użycie było szczególnie rozstrzygające.

Karber twierdzi, że Ukraińcy nie byli w stanie zniszczyć ani jednego T-90.

— Maszyny te są wyposażone w nową francuską optykę, — a Rosjanie wprojektowali   ją   w  urządzenia zdolne wykorzystać zimowe warunki słabego oświetlenia, czy mgły.

Dlaczego T-90 jest tak dobry?

Po pierwsze, decyduje o tym eksplodujący pancerz reaktywny. W momencie odpalenia pocisku w kierunku czołgu, płyty jego pancerza są zwierane przez eksplozję materiału wybuchowego przez co pocisk rakietowy nie jest w stanie spenetrować kadłuba.

— Ale to tylko w sytuacji, kiedy nadlatujący pocisk  jest już blisko.

Najnowsze środki obrony automatycznie „dostrzegają” nadlatujący pocisk i usiłują go wyeliminować przy pomocy zakłóceń elektronicznych, lub po prostu zestrzelić zmasowanym ogniem — zanim jeszcze   ładunek jest blisko

— wyjaśnia Jeff Singleton dyrektor badań podstawowych armii USA w e-mailu dla Defense One.

T-90 wyposażony jest w system obrony aktywnej Sztora – 1

—  Rozmawiałem z ukraińskim artylerzystami 

  mówi Karber

 Mówili, że gdy już mieli swój pocisk zapięty na T-90, do którego podjechali na bliską odległość, — po odpaleniu uruchamiała się ta cudowna niewidzialna tarcza i  pocisk nagle leciał do nieba.

Pentagon jest w tyle w tych środkach.

Izrael już od 2010 ma na swych czołgach zintegrowany system Trophy, chroniący  przed przeciwczołgowymi rakietami Hamasu.

Pentagon eksperymentuje obecnie z izraelskim systemem Iron Curtain dla wozów Stryker i Bradley.   Podobne systemy ma też Raytheon

Jednym z rozstrzygających czynników wojny we wschodniej Ukrainie były wykorzystywanie przez obie strony dronów — głównie do kierowania ogniem artyleryjskim — podobnie jak to czyniono podczas I wojny światowej przy pomocy balonów obserwacyjnych.

—  Siły rosyjskie używają ok. 16 rodzajów UAV do kierowania ogniem

McMaster dodaje,

—   że   amerykańskie   lotnictwo przez lata dawało armii przewagę, która   zmieniała dynamikę walki na lądzie, ale na to nie można już liczyć

Karber wyjaśnia,

— że siły rosyjskie dysponują amunicją o zasięgu 90 km wystrzeliwaną z systemów rakietowych (typu katiusza — Multiple Launch Rocket System), która w końcowej fazie lotu opada na spadochronach uwalniając niewielki aparat latający UAV,   — a ten po rozłożeniu skrzydeł zaczyna szukać ruchomych celów.

Wszystkie te środki  zdaniem McMastera

— mogą kształtować pole bitwy przyszłości, ale żaden z nich nie jest srebrną kulą, nie jest sam w sobie decydujący.

Jego zdaniem żaden nie przyćmiewa wagi użycia ludzi do zajmowania terenu utrzymywania go.

Jak to pokazuje obecna debata na temat autoryzacji użycia amerykańskiego wojska w Iraku,  

dla obydwu partii użycie zmasowanych oddziałów amerykańskich w konflkcie jest nie do przyjęcia.

W obliczu braku politycznej woli użycia amerykańskich żołnierzy,

pole działania należy do wieloetnicznych, wielonarodowych i wielosekciarskich sił,   tak jak to ma miejsce dzisiaj w Iraku i w Syrii.

— Dlatego też konieczne jest budowanie rozwiązań politycznych dla naszych kampanii i operacji.

— Najważniejszym rodzajem działalności będzie mediowanie zawieszenia broni i porozumienia. — I czasem to ma miejsce pod lufami czołgów

  kończy Patrick Tucker

Napisane przez http://www.defenseone.com/

tłumaczenie  GONIEC/ piątek, 20 maj 2016 /Opublikowano w Goniec Poleca

KOMENTARZ emjot

— Oczywiście! głupie „paliaki” — bo nie Polacy — jak zwykle  dają się podpuścić żydostwu i złożą krwawą ofiarę za Judeopolonię… a Ukraińcy moszczą sobie w Polsce wygodne gniazdko 

Panie Jezu Chryste! Boże nasz! — miej nas w Opiece swej! Matko Najświętsza! Królowo Polski! — módl się za nami!

ZOBACZ:

Żydzi stracą rosyjskie paszporty

ABW wkroczyła do mieszkań antyukraińskich działaczy !!!

Zamykają za „polskość” w Polsce?

We wrocławskiej szkole otworzą klasę z językiem ukraińskim

Dr Zbigniew Kękuś: szykują Polakom Holocaust jeszcze w tym roku

Polacy, jak się macie idioci?

Ustawa 1066 „o bratniej pomocy” nie do ruszenia. Przed wakacjami

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, III Wojna Światowa?, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Rosja, Ukraina, UNIA EUROPEJSKA, USA, WOJNA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.