Działacze kresowi: Dlaczego Kaczyński boi się prawdy? | Treść Apelu!

87792d99b315e42fa67747c40b83b9a4Foto: wikimedia.org

„Dlaczego [Kaczyński] się boi prawdy?   — A może ulega jednak ukraińskim naciskom?

— Niech powie to otwarcie rodakom.   — Chcemy znać prawdę.”

—  apelują działacze kresowi.

Pierwotnie projekt ustawy nie używał terminu ludobójstwo w stosunku do zbrodni jakich dokonywało UPA na Polakach,   ale jako Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian wyznaczono 11 lipca,

kiedy to przypadała rocznica Krwawej niedzieli na Wołyniu, kiedy to UPA zaatakowała 99 miejscowości w której mieszkali Polacy.

 Pierwotny projekt był konsultowany z Ukraińcami,  którzy nalegali na inny termin obchodów   17 września, na co PiS przystał.

O całej sprawie już wcześniej szeroko informowaliśmy na łamach naszego portalu.

Treść Apelu:

Wrocław, 01.06.2016

APEL KRESOWYCH ŚRODOWISK NAUKOWYCH I KULTURALNYCH DO POLSKICH WŁADZ W SPRAWIE USTANOWIENIA NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR UKRAIŃSKIEGO

(prosimy wszystkie środowiska kresowe i patriotyczne o wsparcie tego Apelu i wysyłanie go do Sejmu, Senatu oraz do swoich posłów w okręgu, prosimy o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli)

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 13 grudnia Traktat Lizboński, 4 czerwca 1989, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Magdalenka, Miejsca Męczeństwa Polaków, OKRĄGŁY STÓŁ, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRL, PROTESTY, ROCZNICE, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.