Skandaliczny list ukraińskich prezydentów z prośbą o zapomnienie zbrodni UPA na Polakach

ac97af6f90c8fa0407489fed68a561d7Foto: wikimedia.org

Byli prezydenci Ukrainy i ukraińskie „autorytety moralne” — napisały list z prośbą   nie   tyle  o wybaczenie, — co o zapomnienie zbrodni wyrządzonych na Polakach.

List otwarty podpisany m.in. przez Leonida Krawczuka i Wiktora Juszczenko, mówi,   — że   zbrodnia   na  Wołyniu, była tragedią, która dotknęła obie strony konfliktu.

Pomimo tego, że zbrodnie UPA są niepodważalnymi faktami,   — byli prezydenci ośmielają się w liście apelować o uznanie ukraińskich tradycji narodowych   — (w tym odwołujących się do UPA),   — jako sprawiedliwe i godne szacunku.

List wzywa polskich parlamentarzystów do niepodejmowania kroków dotyczących   upamiętnienia rzezi Wołyńskiej,   — jako nieodpowiedzialnych, a które mogą być wykorzystane przez „wspólnych wrogów”.

Prezydenci i inni podpisani pod listem apelują o wspólne ustalenie daty obchodów Dnia Męczeństwa na Kresach,   — jak również o takie decyzje parlamentów, które mają łączyć, a nie dzielić.

Autorzy listu uważają, że wyciąganie tragedii z przeszłości przesłania „wspólnotę interesów”   — i prowadzi do niepotrzebnej, zdaniem autorów, eskalacji konfliktu.

Pełna treść skandalicznego listu zrównującego polskie ofiary z katami jest dostępna na stronie gazeta.ua

Piątek, 03 czerwca 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/skandaliczny-list-z-prosba-o-zapomnienie-zbrodni-upa-na-polakach-ukrainskich-prezydentow

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.