Ambasador RP na Ukrainie: „Wołyń” to nie prawda historyczna |POLECAM!

collage_oY3khgO***

– Nie sądzę, żeby ten obraz, który powstaje w znacznym stopniu przyczynił się do pojednania, —  natomiast nie sądzę, żeby mógł w jakiś sposób strasznie zaszkodzić.

Należy to potraktować jako po prostu wypowiedź artystyczną, a nie jako prawdę historyczną

– powiedział dzisiaj nowy ambasador RP na Ukrainie    stwierdził Jan Piekło w dzisiejszym komentarzu dla Telewizji Republika.

Mianowany przez rząd Beaty Szydło, przedstawiciel dyplomatyczny Polski dał sie już wcześniej poznać jako osoba umniejszająca znaczenie wołyńskiego ludobójstwa i prób ostatecznego jego wyjaśnienia.

W wywiadzie dla ukraińskiego Radia Swoboda stwierdził niedawno:

— To bardzo zły moment dla takiego filmu, bo część polskiego społeczeństwa jest manipulowana.

W Polsce jest taki ksiądz Isakowicz-Zaleski, który kieruje się stanowiskiem rosyjskim,   — mówi tylko:   — Wołyń, Wołyń.

Podobnie wypowiadał się dla poświęconego problematyce regionu Europy Wschodniej i Azji Centralnej oraz europejskiej polityce wschodniej dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”:

— Nie ma wątpliwości, że działalność księdza Zaleskiego jest na rękę rosyjskiej propagandzie, że szkodzi stosunkom polsko-ukraińskim, a przez to samej Polsce (…)

—  Epatuje rzezią wołyńską i żąda jej rozliczenia, — zapominając, że Ukraińcy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie niż ciągłe przepraszanie księdza Zaleskiego za zbrodnie UPA.

W wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”   nie widział nic złego w uchwalonej w kwietniu tego roku przez ukraiński parlament ustawie rehabilitującej UPA:

— Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem.

Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami,   — doszło do zbrodni wołyńskiej,   — ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty, których nie chcemy zauważyć.

2 czerwca 2016

Za; http://www.dzienniknarodowy.pl/785/ambasador-rp-na-ukrainie-wolyn-nie-prawda-historyc/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Roszczenia ukraińskie, Roszczenia wobec Polski, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.