Marian Piłka: Kapitulacja – debata i uchwała sejmowa o „suwerenności” była tylko teatrem |POLECAM!

Sejmową   uchwałę   o suwerenności symbolicznie porwała posłanka Pomaska z PO,   — ale w sposób rzeczywisty podarł ją Jarosław Kaczyński.

kaczynski-wywiad***

Stanowisko rządu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego to kapitulacja dokonana pod przymusem zewnętrznym.   — Po co była ta cała awantura, która tak osłabiła państwo polskie na arenie międzynarodowej i umożliwiła siłom zewnętrznym ingerencje w wewnętrzne sprawy Polski?

PiS zamiast naprawić błąd PO,   —  zachował się tak samo jak poprzednia koalicja rządowa, dokonując swoistego „skoku”, poprzez odebranie poprzedniemu Sejmowi przysługującego mu prawa do wyboru trzech sędziów.

—  Dziś pod wpływem presji zewnętrznej ustępuje na całej linii.

Niezaprzysiężeni sędziowie zostaną ponownie wybrani i zasiądą w Trybunale Konstytucyjnym.   — Taka jest cena „kompromisu”.

Ale to nie żaden kompromis, to pełna kapitulacja.   — Polska została upokorzona na arenie międzynarodowej.

I nie tylko zmuszona do zmiany polityki pod naciskiem zewnętrznym, ale jeszcze przedstawiona w międzynarodowej opinii publicznej, jako państwo o zagrożonej demokracji. — To klęska wizerunkowa, za którą cenę jeszcze będziemy płacili w przyszłości.

Władze Polski dowiodły, że prowadzą awanturniczą politykę, której potem nie potrafią obronić.

Fundamentem polityki niepodległościowej jest odrzucenie przymusu zewnętrznego przy wewnętrznych polityce.

Uleganie zewnętrznej presji w tej dziedzinie świadczy nie tylko o braku argumentów, —  ale także o braku charakteru do obronny podmiotowości naszego kraju w płaszczyźnie międzynarodowej.

Kaczyński najpierw eskalując konflikt a potem kapitulując potwierdził niską opinię Komisji Europejskiej dotyczącą zdolności obecnego rządu do prowadzenia samodzielnej polityki narodowej.

— Doprowadził w ten sposób do poważnego osłabienia polskiego państwa na arenie międzynarodowej.

A  debata i uchwała sejmowa o „suwerenności” była tylko teatrem rozegranym przed opinią publiczną   — w celu przekonania jej o swoim pryncypialnym stanowisku.

W świetle stanowiska władz polskich, ta debata i przemówienie premier Szydło, — było zakłamaną szopką.

Sejmową   uchwałę o suwerenności symbolicznie porwała posłanka Pomaska z PO,   — ale w sposób rzeczywisty podarł ja Jarosław Kaczyński.

Marian Piłka

Historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Od połowy lat siedemdziesiątych był zaangażowany w działalność opozycyjną (m.in. w ROPCiO, Solidarności,czy RMP). Od 1989 r. należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, a w 2001 roku współtworzył PiS. W 2007 roku razem z m.in. Markiem Jurkiem założył Prawicę Rzeczypospolitej. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a także Uniwersytetu Georgetown.

Źródło: http://prawapolityka.pl/2016/05/nieodpowiedzialny-patriotyzm/ , 5 maja 2016.

Za; Marian Piłka: Kapitulacja – Polish Club Online: http://www.polishclub.org/2016/05/30/marian-pilka-kapitulacja/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, Sejm, Trybunał Konstytucyjny RP. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.