22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin

Dekret,  który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. 

  Składał  się on z sześciu artykułów,   — które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami   oraz   przekazaniu   majątku   zlikwidowanych   stowarzyszeń   na   cele dobroczynne.

Prezydent-Moscicki 1——————————————————————————————————————————–

Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, — rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.

W 2007  — po niemal 70 latach nieistnienia  — odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.

Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?!

 Nie   pisały   oczywiście   o   tym gazety, nie informowała również telewizja, ale   wzmiankę  na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.

22 listopada 1938 roku Prezydent Ignacy Mościcki wydał dekret o rozwiązaniu zrzeszeń wolnomularskich.

dekret-moscicki-wolnomularze-22111938 2Źródło: http://yelita.pl/artykuly/art/schnepf-ryszard

Masoneria obecna w Polsce

Papież Klemens XII jako pierwszy w ostrych słowach potępił masonerię. Zabronił katolikom, pod karą klątwy kościelnej, należenia do masonerii i współpracy z nią

Opinia Kościoła w ocenie masonerii jest jednoznaczna i nie uległa zmianie od 28 kwietnia 1738 r.,  — gdy papież Klemens XII ogłosił bullę „In eminenti apostolatus speculo”.

Jako pierwsza potępiła ona w ostrych słowach masonerię (działającą w swych nowożytnych strukturach od 1717 r.).

Papież zabronił katolikom, pod karą klątwy kościelnej, należenia do masonerii i współpracy z nią pod jakąkolwiek postacią.

Ten sąd Kościoła został później powtórzony ponad 400 razy przez Urząd Nauczycielski Kościoła (w tym w 14 encyklikach).

Czytaj dalej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA POLSKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA, MASONERIA W POLSCE, Sobór Warykański II, WALKA Z WIARĄ KATOLICKĄ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.