Wnuczka rtm. Pileckiego do ONR: Przestańcie wykorzystywać wizerunek mojego dziadka

„Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa”

Skąd my to znamy…  „judeochrześcijański” ??? abp Gądecki podczas mszy inauguracyjnej prezydenturę Andrzeja Dudy zapewniał: „…. Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa… ”  —  Andrzej Duda — podobnie wierny wyznawca „judeo-chrześcijańskiego”??? kościoła — wzywając do przebaczenia i pojednania (cokolwiek by to miało to znaczyć) —  3 maja b.r. skwapliwie powtarzał to samo…. „Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa”.

A od kogo pobiera nauki abp Gądecki zobacz  tutaj

64785056c8443d2a75748f867eRotmistrz Witold Pilecki (fot. domena publiczna)

„Witold Pilecki służył nie Polsce podzielonej, ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści”

  napisała wnuczka rotmistrza Beata Pilecka-Różycka.

— Jej sprzeciw wywołał przede wszystkim marsze pamięci Pileckiego zorganizowane w Łodzi i Toruniu przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską.

„Jestem oburzona ty, że w ostatnim czasie środowiska polityczne i narodowe wykorzystują wizerunek i życiorys mojego dziadka dla własnych, partykularnych interesów i rozgrywek.

—  Rtm. Witold Pilecki służył nie Polsce podzielonej , ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści.

Witold (sic!!! to pisze wnuczka??? — mj)  —  nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd i wyznanie, nikogo nie wykluczał.   — Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka”

— napisała wnuczka rotmistrza Beata Pilecka-Różycka.

— „Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa”

W dalszej części listu możemy przeczytać, że 

— „szczególny sprzeciw wywołały marsze w Toruniu i  w Łodzi zorganizowane przez ONR i Młodzież Wszechpolską w czasie trudnym dla naszej rodziny, w rocznicę zamordowania dziadka”.

Wnuczka rotmistrza wystosowała także specjalny apel.

„Proszę wszystkich Patriotów:   — zapoznajcie się z życiorysem i raportami Witolda. Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa!

— Patriota chce dobra dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie”

czytamy w oświadczeniu.

(A dla kogo chce kraju (jakiego?) pani Beata Pilecka-Różycka?)

Witold Pilecki był oficerem Wojska Polskiego. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Zmobilizowany w 1939 roku walczył jako dowódca plutonu kawalerii w Armii Prusy. — Po kampanii wrześniowej przedostał się do Warszawy, gdzie rozpoczął działalność konspiracyjną. — W 1940 roku pozwolił się zatrzymać Niemcom, aby trafić do Auschwitz, gdzie przebywał do 1943 roku organizując obozowy ruch oporu. Poinformował świat o Holokauście („Raporty Pileckiego)”.

Piotr Wieczorek

20 godz. ·

Załączam oświadczenie wnuczki Rtm. Witolda Pileckiego. Otrzymałem je mailem w dniu dzisiejszym. — Przyłączam się do wyrażonego sprzeciwu wobec wykorzystywania wizerunku Pana Rotmistrza przez środowiska ONR i M.W. https://www.wprost.pl/kraj/10008188/Wnuczka-rtm-Pileckiego-do- ONR-Przestancie-wykorzystywac-wizerunek-mojego-dziadka.html
_____________________________________________

Drodzy Państwo,

Jestem oburzona tym, że w ostatnim czasie środowiska polityczne i narodowe wykorzystują wizerunek i życiorys mojego dziadka dla własnych,  partykularnych interesów i rozgrywek.

Rtm. Witold Pilecki służył nie Polsce podzielonej, ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści.

— Witold nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd i wyznanie, nikogo nie wykluczał.   —  Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka.

Szczególny mój sprzeciw wywołały marsze w Toruniu i wczorajszy w Łodzi zorganizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską w czasie trudnym dla naszej rodziny, w rocznicę zamordowania dziadka.

Proszę wszystkich Patriotów: — zapoznajcie się z życiorysem i raportami Witolda.

Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa!… Patriota chce DOBRA dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie…

z poważaniem Beata Pilecka-Różycka
Warszawa 26 maja , 2016

13315670_1109567729089852_3597584855088231844_n

 

 

 

/ Źródło: Facebook

Za: https://www.wprost.pl/kraj/10008188/Wnuczka-rtm-Pileckiego-do-ONR-Przestancie-wykorzystywac-wizerunek-mojego-dziadka.html

Komentarz emjot

[Przeczytaliśmy… rtm. Pilecki wspomina m.in. spotkanych w obozie dwóch Różyckich, w tym o jednym z nich pisze jak o człowieku, na widok którego ogarnia go smutek… ale zbieżność nazwisk zapewne zupełnie przypadkowa

—  Poza tym szanowna Pani — jak Pani sama wspomina — … „był wolny od dzielenia ludzi…”  przciwnie do Pani, niestety… 

— a ponadto, a właściwie przede wszystkim — rtm. Pilecki był  Polskim Oficerem — Wielkim Polskim Patriotą, dla którego „Bóg-Honor -Ojczyzna” — to nie były puste słowa… dla Polski poświęcił rodzinę i własne życie

— i nigdy nie był dziadkiem! … Pan Bóg nie dopuścił — powołał Go do siebie śmiercią męczeńską — świętego, wiernego, pięknego i młodego…

…ani  tym bardziej jakimś Witoldem???  —   mj]

KOMENTARZE:

DAMIAN IP dzisiaj 13:55

A DLACZEGO DO TEJ PORY WASZE KOMUCHY CO DO TEJ PORY RZADZILI NIE UCZCILI PAMIECI PILECKIEGO? JARUZELSKIEGO CHOWALI Z WIELKA POMPA

  • · KASIA IP dzisiaj 13:49

PO TEJ DURNEJ WYPOWIEDZI SWOJEJ WNUCZKI sp.W.PILECKI PRZEWRÖCIL SIE CHYBA W GROBIE

  • Odpowiedzi: 1
  • viola bastarda IP dzisiaj 13:43

Czyżby dziadek porządny, a wnuczka KODziara? Krytykować tych, którzy przywracają honor osobie podeptanej przez bolszewików i ich następców, ze zdrowym deklem ma się nijak

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, MASONERIA W POLSCE, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Polska, POlska w likwidacji, ROCZNICE, Rodzina Żołnierzy Wyklętych, Ruchy Narodowo-Radykalne, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UB-NKWD, Warszawa, Zbrodnie żydowskie, Żołnierze Wyklęci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.