Szef NATO: nie chcemy nowych napięć z Rosją

„Zrobimy wszystko, aby utrzymać dialog z Rosją”.

 7c529b62fd88d79290ca9c3fcb647609archiwum

„Trwa bardzo pogłębiona dyskusja dotycząca naszych przygotowań do szczytu w Warszawie i tego, jak wzmocnić akcje odstraszania i obrony, ale także dialogu z Rosją” – mówił Szef NATO Jens Stoltenberg podczas wizyty w Rzymie.

„My nie chcemy nowych napięć i zrobimy wszystko, co możliwe, by utrzymać otwarty kanał dialogu z Rosją”

—  zadeklarował sekretarz generalny.

Soltenberg spotkał się w Rzymie z premierem Włoch Matteo Renzim.

„Włochy będą uczestniczyć w szczycie w Warszawie z najwyższą determinacją, świadome tego,   — że razem budujemy nadzieję dla następnych pokoleń”

—  oświadczył Renzi.

Włoski   premier   zauważył,   —   że   dla „niektórych państw” członkowskich — priorytetem jest wschodnia flanka i sprawa „znalezienia delikatnej równowagi z Rosjanami”.

„My zaś uważamy, że nie tylko to jest priorytetem NATO, — ale także zagrożenie terrorystyczne pochodzące z naszych miast.

Choć część prasy i polityków twierdzi, że istnieje związek między migracją a terroryzmem,   — chciałbym przypomnieć, że zamachowcy z Brukseli i Paryża nie pochodzili z Idomeni   — (obozu dla uchodźców na granicy grecko-macedońskiej), — ale z przedmieść francuskich i belgijskich”

—  podkreślił szef włoskiego rządu.

***

Środa, 25 maja 2016 /PAP/KRESY.PL

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Włochy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.