Niemcy chcą polskich Ursusów, ale urzędnicy im na to nie pozwalają

2929628-hfoto z video/mj

Jak Ursus sprzedaje swoje ciągniki na rynki europejskie? — Rejestruje je w Polsce   i   wywozi   jako   używane,   ale   z   zerowym   przebiegiem   do Niemiec czy Francji.

Prezes   Ursusa  Karola Zarajczyk przyznaje w programie #dziejesienazywo, — że rząd pomoże mu z problemami jakie piętrzą przed nim urzędnicy z krajów zachodnich.

Komentując plan Morawieckiego stwierdził, że liczy na konkrety a nie „prezentacje w PowerPointcie”.

— Wchodzimy na rynek niemiecki, który jest takim Świętym Graalem. Zawsze się mówiło, że polski producent z polską marką nie jest w stanie zaistnieć

—  mówi Zarajczyk.

Jak dodaje, te problemy szybko udało się przezwyciężyć, — bo np. we wschodnich landach Ursus nadal jest cenioną marką.

Okazało się jednak, że w Niemczech czy innych krajach Europy Zachodniej, urzędnicy blokują wejście na rynek gracza z Polski żądając dodatkowych certyfikatów.

Zarajczyk dodał,   — że ich produkt jest tańszy od konkurencji, a dziś wszyscy liczą pieniądze.  To dlatego Ursusy mają szansę jeździć i orać pola we Francji, Włoszech czy Niemczech.

Prezes Ursusa komentują plan Morawieckiego stwierdził, że jemu osobiście bardzo się podoba.

Dodał jednocześnie, że na dziś to jedynie słowa.

—Czekamy, aż ta dobra zmiana będzie podparta czynami, a nie tylko prezentacjami w PowerPointcie.   — Liczymy na to, że Ursus będzie jednym z elementów wspierania

—  dodał

19.05.2016

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy-chca-polskich-ursusow-ale-urzednicy,2,0,2085890.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, FINANSE GOSPODARKA, FINANSJERA ŚWIATOWA, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.