Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie? TO pomyłka! – Gdzie podział się patriotyzm PiS-u?

Gdzie podział się patriotyzm PiS-u?

Z maila od księdza Tadeusza:

— „Taka decyzja ws. ambasadora na Ukrainie to przysłowiowy miód na serce dla nacjonalistów ukraińskich.   — A zarazem kolejne upokorzenie dla rodzin Polaków, Żydów i obywateli polskich innej narodowości, pomordowanych przez ludobójczą Ukraińską Powstańczą Armię.”

Faktem jest,  że ze zdumieniem przecieram oczy – Polacy chcą być spychani na margines, demontuje się płyty nagrobne z jak najbardziej właściwym wpisem:

— „W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów, bestialskich katów, oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci.   — Tablice z takim napisem pojawiły się na mogiłach 47 żołnierzy UPA, którzy zginęli w 1946 r. podczas ataku na Polaków w Birczy.”

Rekonstrukcja-napisu-na-grobach-członków-UPARekonstrukcja napisu na grobach członków-UPA

Nominuje na ambasadora bardziej przyjaciela neo-banderowców niż Polaków – jak wynika z jego wypowiedzi…

Gdzie podział się patriotyzm PiS-u? Gdzie sztywna postawa w bronieniu polskiej racji stanu?

A tymczasem bez wsparcia ze strony władz i posłów władz próbujemy – dosłownie – próbujemy mówić prawdę nowym pokoleniom o zbrodni…: Konferencja w Przylepie. Wymordowani i wypędzeni z ojcowizny. Kresy Wschodnie.

Dalej za blogiem księdza:

„Nowy ambasador od lat bowiem stara się w swoich publikacjach i wywiadach przedstawiać UPA jako „organizację narodowo-wyzwoleńczą”.

Co więcej, usprawiedliwia jej gloryfikację, która obecnie na Ukrainie jest odgórnie wprowadzana przez prezydenta Petro Poroszenkę i parlament w Kijowie.

Dla przykładu, rok temu w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego” Jan Piekło powiedział:  

— „Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem. — Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami, doszło do zbrodni wołyńskiej, ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty”…”

Skandalem jest postępowanie rządu w tej sprawie. Czyżby całkiem zostali zaślepieni?

Polska racja stanu jest dla Polaków najważniejsza i nie ma znaczenia czy dotyczy Niemców, Rosjan, czy Ukraińców.

Taki przykład idzie i zza oceanu (USA) a także z naszej przedwojennej historii – godności i dumy polskich oficerów, którzy nie ugięli się i przed Niemcami i potem jako „żołnierze wyklęci” przed Sowietami.

Politycy PiS tego nie widzą?

— „Prezes Jarosław Kaczyński w czasie kampanii wyborczej obiecywał uczciwą politykę historyczną, także w relacjach z naszymi wschodnimi sąsiadami.”

Gdzie jest realizacja tych zobowiązań?

Czy możemy liczyć na PiS jako partię dbającą o interesy Polaków globalnie, czy tylko wybiórczo tak jak każe kaprys… tylko kogo?

Jan Piekło w Kijowie. Radość banderowców, smutek ich ofiar

22 maja 2016,

Za; http://bezprzesady.com/aktualnosci/jan-pieklo-ambasadorem-na-ukrainie-to-pomylka

1 Comment

  • #1 by Tadeusz Żurawski on 23 maja 2016 – 0:13

Panie Janie Piekło. To nie prawda, że na Wołyniu ” zdarzył się wtedy epizod BRATOBÓJCZEJ walki Ukraińców z Polakami”. Ja widziałem piekło – mordowanych siekierami i nożami BEZBRONNYCH POLAKÓW w miejscowości Półbieda na Wołyniu w marcu 1943 r. W sposób bestialski zamordowano bezbronnych trzech braci mego ojca wraz z dziećmi. To nie była BRATOBÓJCZA walka tylko rzeż, likwidacja polskiego żywiołu na tych ziemiach. Szkoda, że nie zna Pan prawdy o ludobójstwie na Wołyniu. Ks, Tadeusz

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, Kresy Wschodnie, Miejsca Męczeństwa Polaków, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, PROTESTY, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Wołyń, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jan Piekło ambasadorem na Ukrainie? TO pomyłka! – Gdzie podział się patriotyzm PiS-u?

  1. mateusz6511@wp.pl pisze:

    Szkoda …..,,

Możliwość komentowania jest wyłączona.