Jakie tajemnice kryje w sobie organizacja spotkania, właściciela Regionalnej Telewizji Gorlickiej, Macieja Trybusa z Prezydentem RP – że senator Stanisław Kogut …wybiera milczenie.

Senator Stanisław Kogut idzie w ślady poseł Barbary Bartuś i… wybiera milczenie.

Jakie tajemnice kryje w sobie organizacja spotkania, właściciela Regionalnej Telewizji Gorlickiej, Macieja Trybusa z Prezydentem RP

Napisano 13 godzin temu

…wybiera milczenie.   — Z taką właśnie reakcją spotkał się mój wniosek, złożony w trybie ustawy Prawo prasowe, a przesłany 22 kwietnia 2016 roku na adres biura Pana Senatora i zarazem Pełnomocnika PiS w Okręgu Nowy Sącz.

Pierwszy raz Senator Stanisław Kogut odmówił portalowi „Gorlice i Okolice” jakiegokolwiek komentarza do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych.   …wybiera milczenie.

Brawo Panie Senatorze!   …wybiera milczenie. Tak właśnie powinna wyglądać służba publiczna; że wypowiem się z kpiną w głosie!

Żałosne!   …wybiera milczenie. Ale wiem, że można brnąć w publiczne kłamstwo i nie liczyć się z ludźmi.   …wybiera milczenie. Taka sprawiedliwość w III RP.

Wygląda na to, że Pan Senator Stanisław Kogut z PiS-u rozumie to dokładnie tak samo, jak jego koledzy z Platformy Obywatelskiej.  

— Dobre, wypróbowane wzorce zawsze warto stosować, prawda Panie Senatorze?

Jakie tajemnice kryje w sobie organizacja spotkania, właściciela Regionalnej Telewizji Gorlickiej, Macieja Trybusa z Prezydentem RP, — że wszyscy zainteresowani, a posiadający wiedzę na ten temat, nabierają wody w usta i zbywają moje pytania i wnioski milczeniem albo odmawiają odpowiedzi?

Na tak zadane pytanie może nigdy nie znajdę odpowiedzi.   

— Ale to nie znaczy, że przestanę pytać!

Oto pełna treść mojego wniosku z 22 kwietnia 2016 roku do Senatora RP Stanisława Koguta:

Senator RP Stanisław Kogut
Pełnomocnik PiS Okręg Nowy Sącz
Szanowny Panie Senatorze!
Szanowny Panie Pełnomocniku!

Na podstawie ustawy Prawo prasowe zwracam się z wnioskiem o komentarz w sprawie udziału i zorganizowania, 8 stycznia 2016 roku, przez poseł Barbarę Bartuś   — spotkania właściciela RTVG Macieja Trybusa z Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą.

— Wszystkie szczegóły na ten temat zawarłem w materiale prasowym opublikowanym 21 kwietnia 2016 roku na portalu Gorlice i Okolice”: http://gorliceiokolice.eu/2016/04/anatomia-kompromitacji-o-kulisach-spotkania-macieja-trybusa-wlasciciela-rtvg-z-prezydentem-rp-andrzejem-duda/.

Mój wniosek motywuję faktem,   — że od dawna dostępne były, a ujawnione na moim portalu, dokumentalne informacje o korupcjogennych kontaktach RTVG z samorządem Powiatu Gorlickiego,   — udokumentowane, jako tzw. nieprawidłowości, przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie, — zob. materiały prasowe i zamieszczone w nich dokumenty: http://gorliceiokolice.eu/2013/04/1-223-930-80-zl-dla-rtv-gorlice/, http://gorliceiokolice.eu/2015/02/maciej-trybus-miroslaw-wedrychowicz-i-krzysztof-mikruta/ i http://gorliceiokolice.eu/2015/02/radny-andrzej-matusik-z-pis-murem-za-maciejem-trybusem-z-rtvg/.

W tym stanie rzeczy udzielenie jakiegokolwiek wsparcia, przez prominentnego działacza Prawa i Sprawiedliwości i posła na Sejm RP z naszego regionu, działaniom RTVG i jej właściciela Macieja Trybusa, w sprawie spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą,  

— budzą głęboki sprzeciw lokalnej, gorlickiej opinii publicznej, z czym spotkałem się w bezpośredniej korespondencji mejlowej i telefonicznej, skierowanej do mnie osobiście i do mojej redakcji.

Dla wielu moich Czytelników pozostaje poza wszelką wątpliwością, że upubliczniony,   — także przez poseł Barbarę Bartuś na Jej profilu FB, — reportaż RTVG ze spotkania Macieja Trybusa z Prezydentem RP, — a także Pani poseł udział (nie tylko organizacyjny) w tym spotkaniu, w kontekście ewidentnie kontrowersyjnych i dwuznacznych postaw publicznych i biznesowych ww. nadawcy i właściciela RTVG,

— naraziło na szwank wizerunek Prezydenta RP, który, pokładając, jak można domniemywać, głębokie zaufanie do  informacji przekazanych przez Panią poseł Bartuś, zgodził się na oficjalne spotkanie z Maciejem Trybusem.

W sferze zainteresowania moich Czytelników pozostaje także kwestia,

— dlaczego Pani poseł Barbara Bartuś zaangażowała się w faworyzowanie jednego z wielu mediów, działających na terenie powiatu gorlickiego.

Doszło bowiem w tym wypadku, — jak także sam uważam, — do wsparcia marketingowego, przez posła na Sejm RP, ww. nadawcy/medium, co należy jednoznacznie i krytycznie ocenić.

— Udział polityków w takich akcjach to sui generis konflikt interesów.

Próbowałem wcześniej uzyskać informacje na ten sam temat od Pani poseł Barbary Bartuś, — ale od ponad miesiąca nie udzieliła mi jakiejkolwiek odpowiedzi na mój wniosek,    — co także dało asumpt do mojego niniejszego wystąpienia, które składam na ręce Pana Senatora, ale przede wszystkim Pełnomocnika PiS w Okręgu Nowy Sącz.

Jeśli bowiem Pani poseł wspiera tak otwarcie i ostentacyjnie jedno z lokalnych mediów,   — to, jak sądzę, nie może odmawiać wyjaśnień w tej konkretnej sprawie innej redakcji.

Odnoszę także wrażenie,   — że takie milczenie nie jest zgodne ze ślubowaniem poselskim, które złożyła Pani poseł, a które stanowi przecież potwierdzenie prawa zapisanego w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

— Wszak “dobra zmiana” obiecywała nam najwyższe standardy etyczne!

Żywię głęboką nadzieję, że otrzymam, z biura Pełnomocnika PiS w Nowym Sączu, wyczerpujące oświadczenie, dotyczące wszystkich ww. problemów, faktów i wątpliwości.

Nie muszę chyba przypominać, że nie tylko Czytelnicy “Gorlic i Okolic” zasługują na oficjalny komunikat, dotyczący tej konkretnej sprawy, zwłaszcza, że ma ona już wydźwięk ogólnopolski.

Ja i moi Czytelnicy czekamy na ten komunikat także dlatego,   — że nie ma i nie będzie naszej zgody na lekceważące i aroganckie milczenie, które Pani poseł Barbara Bartuś od wielu lat okazuje portalowi “Gorlice i Okolice”, który czyta tysiące mieszkańców Ziemi Gorlickiej.

— A w tym samym czasie wspiera lokalną telewizję, która uczestniczy w uzyskiwaniu zleceń publicznych na tzw. obsługę medialną w okolicznościach, które zostały opisane przez RIO w Krakowie, jako niezgodne z obowiązującym prawem.

Kończąc, składam Panu Senatorowi życzenia zdrowia i łączę wyrazy szacunku,

Maciej Rysiewicz
Redaktor naczelny
www.gorliceiokolice.eu
38-350 Bobowa, Wilczyska 27

PS. Niniejszy list przekazuję oczywiście do wiadomości Pani poseł Barbary Bartuś, służb prasowych i administracyjnych KPRP i biura PiS w Warszawie.

http://3obieg.pl/senator-stanislaw-kogut-idzie-w-slady-posel-barbary-bartus-i

Więcej na ten temat:

http://gorliceiokolice.eu/tag/stanislaw-kogut/,

http://gorliceiokolice.eu/tag/maciej-trybus/.

Napisane przez: Maciej Rysiewicz

Maciej-Rysiewicz-90x90

Kontakt: pow1@o2.pl

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali „Bobowa Od-Nowa” i „Gorlice i Okolice” w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu „3obieg”. W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism „Kalendarz Pszczelarza” i „Przegląd Pszczelarski”. Autor książek „Ule i pasieki w Polsce” i „Krynica Zdrój – miasto, ludzie, okolice”. Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii III RP, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.