Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie

Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie i poza granicami kraju zatroskanych o przetrwanie suwerennej Polski i niepodległości naszej Ojczyzny i jej Narodu do Prezydenta, Premiera, MON, Sejmu i Senatu

 1.  Domagamy się unieważnienia w całości ustawy nr 1066 wraz z ostatnimi poprawkami  o pozwoleniu na użycie broni w Polsce przez tzw. „bratnie siły”.
  — Ustawa ta zagraża teraz,   — a może stać się realnym niebezpieczeństwem w przyszłości dla zachowania suwerenności naszego Kraju.
 2. Wyrażamy   nasz   zdecydowany   sprzeciw   wobec stałej obecności w Polsce   jakichkolwiek   obcych   wojsk,   — również baz wojsk USA   — (także   brygady   wojsk   chemicznych z Illinois)  —  oraz patroli policyjnych czy innego rodzaju obcych sił   — (w tym uzbrojonych ochroniarzy izraelskich) — i które nie podlegają pod bezpośrednią jurysdykcję polskich władz.
 3. Apelujemy do Pana Prezydenta, jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej  oraz do Pani Premier, — aby dopilnowali, by deklaracje Ministra Obrony Narodowej o znaczącym wzmocnieniu liczebności, wyszkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego, nie pozostawały w sferze głośnych deklaracji.
 4. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec udziału polskich żołnierzy w mających miejsce  w przeszłości oraz planowanych akcjach międzynarodowych o charakterze wojennym, które nie są bezpośrednio związane z zagrożeniem Polski.
  5. Domagamy się ustawy o powszechnej dostępności do broni, — tak aby każdy odpowiednio przeszkolony obywatel, mógł się skutecznie obronić w razie ataku na jego zdrowie i życie w czasie pokoju — oraz stać się żołnierzem obrony cywilnej w czasie wojny.

Jako Polacy – obywatele polscy, współodpowiedzialni za losy naszej Ojczyzny, ze świadomością licznych doświadczeń naszej historii, świadczących, iż zawiodły nas wszystkie pięknie brzmiące układy i pisemne deklaracje o nieagresji i sojusze międzypaństwowe,

— wyrażamy przekonanie, iż tylko własna silna armia oraz dobrze zorganizowana samoobrona ludności cywilnej, mającej dostęp do broni, może na wypadek zagrożeń i wojny skutecznie zniwelować ataki wrogów.

Przy dzisiejszym stanie techniki militarnej i mobilności wojsk, ewentualna pomoc w ramach paktu NATO czy umów sojuszniczych bilateralnych, zupełnie nie wymaga obecności na naszym terytorium niepolskich wojsk i sił.

Przypominamy,   — że oddaliśmy na Was nasze głosy i jest Waszym obowiązkiem i moralną powinnością wsłuchać się w naszą opinię, gdyż jesteśmy w takiej samej mierze Polakami, którym zależy na dobru Ojczyzny, jak Wam.

Stowarzyszenie Polaków – Obywateli Polski zamieszkałych za Granicą
Polish Citizens Abroad Association

Treść petycji zaakceptowało ok. 500 Polaków, zamieszkałych w Kanadzie, zgromadzonych na prelekcji w dniu 10 kwietnia 2016 r.  w Centrum Jana Pawła II w Toronto. Zostanie ona przesłana do w/w władz RP, a także opublikowana w tygodnikach „Głos Polski” i „Goniec” w Kanadzie.

Kontakt: c/o GŁOS POLSKI – Polish Voice,
52 Mabelle Ave. Unit 612, Toronto, Ontario, M9A 4X9, Canada
tel. 416.993.3143   e-mail: glospolski1908@gmail.com

https://wirtualnapolonia.com/2016/05/17/petycja-protest-polakow-zamieszkalych-w-kanadzie/#more-54001

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, III Wojna Światowa?, Kanada, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLONIA, POLSKA, POLSKOŚĆ. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie

 1. zygi pisze:

  Brawo POLACY! dzisiaj to wszystko wygląda jak ustawka pod depopulację Polski! Nie zostawiajcie nas samych, przypominam , że rząd na wiejskiej wprowadził kolejną ustawę, już nie tylko o służbach specjalnych, ale również o wojskowych, iż nie będą odpowiadali przed Polskim prawem i będą moli używać broni poza poligonem! czy ten PIS lewacki chce wojny w Polsce?

Możliwość komentowania jest wyłączona.