Ważne słowa arcybiskupa Aleppo: Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii

jeanbart-696x493Ważne słowa arcybiskupa Aleppo: Przyjmując uchodźców nie pomagacie Syrii

Przyjmowanie uchodźców nie jest pomocą dla Syrii. — Zdaniem arcybiskupa Aleppo należy pomóc Syryjczykom pozostać w ich ojczyźnie, zapewnić im spokój i pokój.

Przebywający w Montrealu melchicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart, skomentował inicjatywę kanadyjskich władz, które wyraziły wolę przyjęcia 25 tys. syryjskich uchodźców:

– Nie jesteśmy z tego zadowoleni, przeciwnie bardzo nas to rani

– powiedział abp Jeanbart.

Melchicki hierarcha dodał również, że jeśli kanadyjski rząd chce pomóc ofiarom wojny, to winien zrobić wszystko, by nie było uchodźców.

Należy, jego zdaniem, pomóc Syryjczykom pozostać w ich ojczyźnie, zapewnić im spokój i pokój.

– Trzeba skończyć z tymi rebeliantami i terrorystami. Trzeba zmusić obie strony do rozmów i znaleźć polityczne rozwiązanie

– powiedział melchicki Arcybiskup.

Duchowny pochwalił wrażliwość Kanadyjczyków i ich współczucie dla Syryjczyków, ale jednocześnie zaznaczył, że nie rozumieją oni problemów Syrii.

Świadczy o tym, zdaniem Arcybiskupa Aleppo, wciąż trwająca wojna, której nikt nie chce zakończyć.

***

źródło: radiovaticana.va / polskaniepodlegla.pl / http://ndie.pl/wazne-slowa-arcybiskupa-aleppo-przyjmujac-uchodzcow-pomagacie-syrii/

6 maja 2016

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, Syria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.