Słowacja: strzały do imigrantów na granicy

the-weapon-1176215_1280-696x464***

Słowackie służby celne otworzyły ogień do samochodu z imigrantami, który nie zatrzymał się na wezwanie. — Ranna została 26-letnia kobieta z Syrii – informuje agencja Reutera.

Do zdarzenia doszło wczoraj na granicy węgiersko-słowackiej.

Tamtego dnia trzy samochody zatrzymały się, jednak kierowca czwartego zaczął uciekać. Funkcjonariusze omal nie zostali przejechani.

Słowacy najpierw oddali strzały w powietrze. — Gdy to nie poskutkowało, strzelili w kierunku oddalającego się samochodu, którym jechały trzy osoby.

Kula trafiła 26-letnią Syryjkę w plecy.

— Kobietę przetransportowano do szpitala w Dunajskiej Stredzie, na południu Słowacji.  — Lekarze wyjęli jej z ciała pocisk.

Pozostali zatrzymani imigranci zostali przekazani oddziałom straży granicznej i przebywają w areszcie.

Jak podkreśla agencja Reutera, dzisiejszy incydent jest prawdopodobnie pierwszym przypadkiem użycia w krajach strefy Schengen ostrej amunicji przeciw imigrantom.

***

Reuters/IAR

Przez Redakcja

10 maja 2016

Za; http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6906-koniec-zabawy-bankrutujacy-przedsiebiorcy-z-calais-pozywaja-francje-za-oboz-dla-uchodzcow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, ISIS, ISLAM, Słowacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.