Kampania reklamowa w Wielkiej Brytanii: „Chwała Allahowi” na autobusach

bildefoto: Facebook

Na autobusach w Wielkiej Brytanii pojawi się slogan głoszący chwałę Allaha — odnotowuje „Daily Mail”. —  To element kampanii reklamowej wykupionej przez organizację charytatywną Islamic Relief.

Na setkach brytyjskich autobusów pojawią się reklamy, których elementem będzie napis „Subhan Allah” (dosł. Chwała Allahowi).

Autobusy z takim hasłem pojawią się na ulicach Londynu, Manchesteru, Leicester, Birmingham i Bradford — we wszystkich tych miastach znajdują się duże skupiska muzułmanów.

Pojawienie się reklam oburzyło brytyjskich chrześcijan, którzy pytają czemu taka reklama została zaakceptowana, —  tymczasem niedawno największa brytyjska sieć kin nie zgodziła się na emisję 60-sekundowego filmu przygotowanego przez Kościół Anglii.

Odeon, Cineworld and Vue nie zgodził się na pokazanie materiału, na którym widać było arcybiskupa Canterbury i członków anglikańskiego Kościoła w czasie modlitwy „Ojcze nasz”.   —  Przedstawiciele sieci kin uznali, że reklama ta mogłaby urazić uczucia religijne części widzów.

—  Jeśli inne religie mogą umieszczać swoje banery w miejscach publicznych, chrześcijanie też powinni mieć do tego prawo

—  podkreśla była posłanka Partii Konserwatywnej Ann Widdecombe.

Z kolei Andrea Williams stojąca na czele Christian Concern, —  organizacji, której celem jest promowanie ideologii chrześcijańskiej podkreśliła, że — skoro muzułmanie otrzymali zgodę na swoją kampanię reklamową to również chrześcijanie powinni zyskać większą swobodę prezentowania własnych poglądów.

—  Wielka Brytania jest krajem chrześcijańskim  

— przypomniała.

Organizacja Islamic Relief wyjaśnia, że przygotowane przez nią plakaty pomogą w zbieraniu funduszy na ofiary wojen m.in. w Syrii, a także w ukazaniu islamu w pozytywnym świetle.

—  Chcemy zmienić sposób postrzegania islamu. —  Kampania ma pomóc w przełamywaniu barier

—   mówi Imran Madden stojący na czele tej organizacji charytatywnej.

***

09.05.2016,

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/160509432-Kampania-reklamowa-w-Wielkiej-Brytanii-Chwala-Allahowi-na-autobusach.html#ap-1

***

Przedsięwzięcie IR organizowane jest tuż po wyborczym zwycięstwie Sadiqa Khana, muzułmanina o pakistańskich korzeniach.

Nowy burmistrz Londynu ma okazję udowodnić, że reprezentuje wszystkich londyńczyków i stoi na straży świeckości miasta – wywierając wpływ na Transport for London, by nie dopuścił do promowania islamu na środkach transportu publicznego.

Wątpliwe jednak, by Khan zdecydował się na taki krok – rozwścieczyłby przecież w ten sposób swój najtwardszy elektorat.

http://maximus.media/aktualnosci.html?id=4281&t=po-uk-beda-jezdzic-autobusy-z-napisem-chwala-allachowi

***

źródło: źródło: dailymail.co.uk

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, Wlk. Brytania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.