Benjamin Netanjahu: Skoro Syria ma problemy, zabieramy Wzgórza Golan

8944654-wzgorza-golan-900-556-680x360***

Bezczelność jednego z najgorszych terrorystów w historii ludzkości, a więc premiera Izraela, Benjamina Netanjahu nie zna granic.

— Przypominamy, że Wzgórza Golan na mocy zawieszenia broni pomiędzy Syrią, a Izraelem z roku 1973 (po wojnie Jom Kipur) miały być strefą buforową oddzielającą oba państwa.

Już wiemy jednak czym dla Izraela są takie wartości jak słowo honoru czy pokój, skoro Netanjahu ogłasza, gdzie ma wszelkie traktaty:

Postanowiłem, że spotkanie to odbędzie się tutaj, by wysłać jasny komunikat – Wzgórza Golan na zawsze pozostaną w izraelskich rękach (…).

— Nadszedł czas, by po 50 latach wspólnota międzynarodowa nareszcie uznała, że Golan będzie zawsze częścią Izraela. Cokolwiek się zdarzy po drugiej stronie, granica nie przesunie się.

Można odnieść wrażenie, że dopóki będzie istniał Izrael nigdy nie będzie stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie. — Ciągle będzie wywoływał konflikty i finansował terrorystów.

Jego powstanie było najgorszym  co mogło się zdarzyć dla tego regionu i ludzi tam mieszkających.

***

Kwiecień 18, 2016 no comments

Posted by: admin

redakcja@3droga.pl

http://3droga.pl/aktualnosci/benjamin-netanjahu-skoro-syria-ma-problemy-zabieramy-wzgorza-golan/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, IZRAEL, PALESTYNA, Syria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.