Konstytucyjny szwindel Kwaśniewskiego, – czyli Polaków zdążymy wydoić, zanim się połapią, o co w tym wszystkim chodzi…

By³y prezydent Aleksander Kwaœniewski (P) i jeden z liderów Lewica i Demokraci Marek BorowskiAleksander Kwaśniewski oskarżany jest przez różnych dziennikarzy o udział w aferach gospodarczych.

 Nikt z nich nie mówi o jednym z największych przekrętów w historii Polski, którego ojcem i twórcą jest były prezydent Polski.   Za ten jeden występek powinien być doprowadzony na ławę oskarżonych.

Zakaz konstytucyjny Kwaśniewskiego

To był zamach na gospodarkę, na Polskę, na Polaków!

***

Przypomnę, w jaki sposób Aleksander Kwaśniewski przyczynił się do bilionowego zadłużenia kraju.

Zakaz konstytucyjny Kwaśniewskiego

W 1997 roku Aleksander Kwaśniewski przy uchwalaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził następujący zapis: 

„Ustawa   budżetowa   nie   może   przewidywać   pokrywania   deficytu budżetowego   przez   zaciąganie   zobowiązania   w   centralnym   banku państwa”  (rozdział 10, art. 220 ustęp 2).

Powyższy zapis mówi o zakazie finansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski (NBP).

 — Co w tym złego? 

Deficyt budżetowy jest to dziura budżetowa, która pojawia się, gdy wydatki państwa przewyższają dochody. 

—  Przewidywane dochody państwa polskiego na 2015 rok,  to około 297 miliardów złotych, a wydatki – ponad 343 miliardy złotych.

Kwotę około 46 miliardów złotych musimy pożyczyć.  — W przeciwnym wypadku zabraknie pieniędzy na dofinansowanie ZUS-u, służby zdrowia czy wojska.

Od kogo pożyczamy pieniądze? 

—  Aby pokryć deficyt budżetowy, musimy wydać obligacje albo zaciągać kredyt w Banku Światowym/MFW. 

Obecnie mamy otwartą linię kredytową —  na kwotę 33,8 miliardów dolarów w MFW. — Koszt obsługi linii wynosi 114 mln dolarów rocznie! 

I to jest jeden z największych problemów obecnej polityki i ekonomii.

Dlaczego   polski   rząd,   nie   może   pożyczyć pieniędzy na pokrycie dziury budżetowej od banku polskiego,  — jakim jest Narodowy Bank Polski? 

Jest to kompletnie niezrozumiałe.

W zdrowym i uczciwym systemie powinny być opracowane mechanizmy, które pozwalają pokryć deficyt budżetowy z NBP. 

Kolejne rządy nie miały innego wyjścia, jak zwrócić się do bankierów, w przeciwnym razie doszłoby do bankructwa.

To był zamach na gospodarkę, na Polskę, na Polaków!

Czytaj dalej:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", 4 czerwca 1989, ANTYPOLONIZM, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Bieda, HISTORIA POLSKI, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, Konstytucja 1997 (Kwaśniewskiego), Konstytucja 3 Maja, POlska w likwidacji, Trybunał Konstytucyjny RP. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Konstytucyjny szwindel Kwaśniewskiego, – czyli Polaków zdążymy wydoić, zanim się połapią, o co w tym wszystkim chodzi…

 1. PiSiMan52 pisze:

  To gdzie byli ekonomiści. Nie mówię o Balcerowiczu. Bo dla mnie jest twórcą planu szabrowania i rujnowania gospodarki oraz podporządkowywania jej obcemu kapitałowi. Ale przecież są inni zwłaszcza z obozu narodowościowego oraz innych opcji nieliberalnych.

 2. mroczny sedes pisze:

  Kolejne rządy nie miały innego wyjścia, jak zwrócić się do bankierów, w przeciwnym razie doszłoby do bankructwa?

  Nie. Każdy rząd miał bardzo proste i łatwe wyjście żeby nie dążyć do naszego bankructwa. Wystarczyło nie tworzyć budżetu z deficytem. 😉

 3. Toja pisze:

  Cała ta klika ma przeszłość prawie opozycyjną. Borowski jest bratankiem Jakuba Bermana- komunistycznego Żyda zbrodniarza, a Kwaśniewski równieź pochodzi z zacnej komunistyczno- żydowskiej rodziny. W dodatku ten prawie magister, za swoje przekręty razem wzięte powinien siedzieć. Obaj mają dužo brudu za uszami. Może ktoś pamięta prywatyzację Banku Śląskiego?

Możliwość komentowania jest wyłączona.