Jak Anglicy chcieli sprowokować wojnę polsko-niemiecką. „Niech trupy Polaków przysypie piasek pustyni, zanim dowiedzą, że stanowią obiekt sprzedaży”.

 „Niech trupy Polaków przysypie piasek pustyni, zanim dowiedzą, że stanowią obiekt sprzedaży”.

winston-churchill 1———————————————————————————————————————————————————–

Churchill w swoich pamiętnikach z maja 1942 roku w rozdziale pt. „Wizyta Mołotowa” pisze,  — że Anglia miała wówczas przeciwko sobie 44 dywizje nieprzyjacielskie,

—  z tego: 25 dywizji niemieckich we Francji i w Niderlandach, 8 dywizji niemieckich w Norwegii i 11 dywizji – z tego tylko 3 niemieckie, a 8 włoskich – w Libii.

Z opracowań wojskowych wiemy,   —  że w tym samym czasie Rosja walczyła z 266 dywizjami, w czym autentycznie niemieckich było 193 dywizji stanowiących 80 procent wszystkich niemieckich sił zbrojnych.

To zestawienie jest bardzo wiele mówiące, —  jest jednym z takich zestawień, które aby właściwie objaśnić, trzeba napisać całą książkę.

1) Zestawienie to wskazuje, dlaczego Anglikom tak chodziło o wywołanie jeszcze w 1939 roku wojny rosyjsko-niemieckiej.

Jedynie i wyłącznie Polacy nie chcą jeszcze dotychczas zrozumieć, —  że dając nam tzw. gwarancję niepodległości, dnia 31 marca 1939 roku, Anglicy chcieli przez to sprowokować wojnę polsko-niemiecką, mając nadzieję, że taka wojna w krótkim czasie przeistoczy się w wojnę niemiecko-rosyjską.

2) Zestawienie to potwierdza moje wszystkie tezy, —  że Anglia nie prowadzi wojen inaczej jak w koalicji i tylko przez koalicję je wygrywa.

—  Na miłość Boską – przecież to zestawienie powinno być dla nas błyskawicą rozświetlającą ciemności!

Więc właściwie, z kim wojuje Anglia w czasie, kiedy 266 dywizji stara się za gardło chwycić Rosję?

—   Przecież z tymi 25 dywizjami niemieckimi we Francji, Belgii i Holandii nie wojuje, stoją sobie one spokojnie;   —  to samo jest z 8 dywizjami niemieckimi w Norwegii – Anglia wojuje wyłącznie i głośno z 3 dywizjami niemieckimi w Libii.

Jest to żołnierz doskonały, generał Rommel jest wodzem pierwszej klasy, ale mimo wszystko to tylko 3 dywizje, z którymi dałaby sobie łatwo radę i Szwajcaria, i Belgia, Holandia, nawet jeśli się uwzględni, że prócz 3 niemieckich dywizji było tam jeszcze 8 włoskich.

Winston-Churchill-Władysław-Sikorski-oraz-Charles-de-Gaulle 2Winston Churchill, Władysław Sikorski oraz Charles de Gaulle

„Bella gerant alii, tu felix Austria nube” – mówiło się w czasach dawnych.

Anglicy zapewne o sobie myślą: —  wojny niech prowadzą inni, naszym szczęściem jest dyplomacja.

Ale i na tym froncie libijskim,   —  jedynym froncie lądowym, na którym Anglicy fatygują się do boju, —  dowództwo angielskie w odpowiedni sposób dobiera swe wojska:

—  pułki hinduskie, pułki australijskie, —  a przede wszystkim Polacy chętnie są witani.

Niechże ich trupy przysypie piasek pustyni, zanim się dowiedzą, że stanowią stały obiekt sprzedaży w pertraktacjach dyplomatycznych!

Stanisław Cat-Mackiewicz, ”Zielone Oczy”

Winston-Churchill-wizytuje-w-towarzystwie-Władysława-Sikorskiego-jednostkę-Polskich-Sił-Zbrojnych-na-Zachodzie 3Winston Churchill wizytuje w towarzystwie Władysława Sikorskiego jednostkę Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

http://niezlomni.com

Za; https://marucha.wordpress.com/2016/04/17/jak-anglicy-chcieli-sprowokowac-wojne-polsko-niemiecka-niech-trupy-polakow-przysypie-piasek-pustyni-zanim-dowiedza-ze-stanowia-obiekt-sprzedazy/

Odpowiedzi: 23 to “Jak Anglicy chcieli sprowokować wojnę polsko-niemiecką. „Niech trupy Polaków przysypie piasek pustyni, zanim dowiedzą, że stanowią obiekt sprzedaży”.”

JerzyS said

2016-04-17 (niedziela) @ 17:21:56

·  JerzyS said

2016-04-17 (niedziela) @ 17:49:51

Co się stało z archiwum wywiadu i kontrwywiadu Rzadu Emigracyjnego?
Gdzie się podziały archiwa wywiadu wojskowego polskiego wojska walczącego u „boku” aliantow?

„[Gen. M.Z. Słowinski w „Tajnej Służbie” na str. 418 pisze:

W 1945 r. akta zostały zniszczone (lub w praktyce nieosiągalne wobec oddania ich Anglikom,
co było. niewybaczalnym błędem Szefa Oddziału :Stanisława” płk. Gano, i wyrażonej zgody ówczesnego Szefa Sztabu N.W.

Mnie interesuje co Anglicy przejęli?

Gdzie jest protokół przekazania i co zawiera?
Kto przekazał?
Kto przejął?
Na jakich warunkach?
Co z dostępnością?

Kto i i kiedy ze strony polskiej to sprawdził?
Dlaczego do dziś tego nie zwrócili?
Czy kiedykolwiek ktoś zażądał od nich zwrotu?

Mówią że ważne spalili , a mało ważne przekazali?
Kto przy zdrowych zmyślać i odrobinie inteligencji w to uwierzy?

Moim zdaniem mało ważne spalili, a ważne sprzedali!

Za co Śliwiński kupił w Maroku nieruchomości o wartości $ 2 mln.
Dlaczego po wojnie pracował u niego płk Gano?

Dlaczego do dziś Anglicy podobnie jak ukrywali sprawe „ENIGMY” ,
ukrywają prawdę o zasługach
płk. dypl. pilota Czerniawskiego i jego pracy jako podwójnego agenta?]”

akej said

2016-04-17 (niedziela) @ 19:11:21

Syjonsko angielskie qrvy! Niech was wulkan spali zywcem!!!

Polacy zamieszkali w Anglii NIGDY NIE służcie w armi angielskiej, czy ludobujców z USA, ani jakiej kolwiek INNEJ !!! said

2016-04-17 (niedziela) @ 23:42:12

Polacy wygonieni z Polski na zagraniczną banicję zarobkową, wygnani naiwni z Polski przez dalej rządzących bezkarnych ŻYDÓW, morderców złodzeji MASONÓW (jak np. macierewicz, kwaśniewski, tusk, kaczyńskich, czy ścierwo TW boleka walęsa) już NIGDY, przenigdy wy Polacy NIE wstępujcie do OBCYCH armii i NIE przelewajcie GŁUPIO swojej polskiej krwi za FAŁSZYWCÓW anglików czy interesy tych LUDOBUJCÓW żydo-amerykańskich – którzy ZAWSZE robili w KONIA Polaków i mają Polaków za NIC !

Ci żydo-masońscy LUDOBUJCY mordercy z bandyckiego Waszyngtonu OKRÓTNIE i z zimną krwią OSZUKALI Polaków nawet ODMAWIAJĄC wizy wjazdowych do tej upadłej moralnej KLOAKI USA do której zostali zwabieni Polacy.
Ci żydo-masonscy LUDOBUJCY z bandyckiego Waszyngtonu nawet CELOWO utrudniają kontakty rodzinne z Polakami zamieszkałymi w USA i dalej PASTWIĄ się Polakach zatrzymując ich na lotniskach w anty-polskim ŻYDO-złodzejskim New Yorku lub zbankrutowa nym do dna Chicago pod różnymi POZORAMI, aby dalej PONIŻAĆ Polaków z czego żydo-masońskie HIENY w USA mają satysfakcję gdy szczególnie UPADLAJĄ Polaków !!!

Polacy NIGDY, przenigdy NIE dajcie się już więcej WYKOŻYSTYWAĆ do bandyckich ludobójczych napadów w celach RABUNKOWYCH organizowanych w INTERESIE żydo-złodzeji banksterów LUDOBUJCÓW żydo-masonskich te AUTENTYCZNE hieny z Waszyngtonu/zaszczurzonego New Yorku czy śmierdzącego kloaką Londynu , czy tego masońskiego BAGNA Paryżą czy Berlina !

Te żydo-masońskie ZAWAŁSZOWANE strasznie chciwe MĘTY z Londynu, Waszyngtonu czy Paryża NIGDY NIE byli i NIE bedą WARCI polskiego wysiłku, gdyż te PODŁE męty ZAWSZE w całej historii sobie GRALI na uczuciach Polaków i teraz też sobie GRAJĄ na PODPUSZCZONYCH Polakach !

Żydo-masońskie MĘTY jak to ŚCIERWO Churchill NIE byli byli warci POLSKIEJ krwi bohaterskich polskich pilotów dywizjonów 303, 304, 306 i wielu innych, którzy ODDALI tak tanio swoje POLSKIE życie za tych ZAKŁAMANYCH fałszywców PODŁYCH angielskich PDALCÓW w obronie Wielkiej Brytani i Anglicy z UŚMIECHEM na ustach NIE zaprosili polskich żołnierzy na Pradę Zwycięstwa w Londynie w 8 czerwca 1946 roku:

„Londyńska parada zwycięstwa bez Polaków”:

http://gosc.pl/doc/877315.Londynska-parada-zwyciestwa-bez-Polakow

Anglicy i „amerykanie” ZAWSZE byli NIE uczciwi wobec Polaków i ZWSZE robili w przysłowiowego „KONIA” oszukując Polaków w żywe oczy !

To te zafałszowane SUQINSYNY angielskie ZATOPILI polską łódz podwodną „Orzeł” dlatego to morderstwo angoli na Polakach dalej jest „utajnione” w brytyjskich archiwach dnia DZISIEJSZEGO !

Polacy STRZEŻCZIE cię i ODSUNCIE jego od władzy w Warszawie tego chorego umysłowo RUSOFOBICZNEGO żydo-masonskiego PDALCA psychola A.Macierewicza, który na ZAMÓWIENIE żydo-masonów ludobójców z USA i Londynu GRAJACYCH sobie na uczuciach Polaków USIŁUJE na siłę wgonic Polaków w WOJNĘ przeciwko Rosji, tylko dlatego że na Kremlu nie rządzą ŻYDY z ruskim obywatelstwem, tak jak to było codziennością do 1989 roku w ZSRR !

AlexSailor said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 06:00:54

Bardo dziękuję Adminowi za publikację tego materiału.
Jest niezwykle ważny i na czasie.

Wielokrotnie pisałem, że kluczem do obecnej sytuacji w Polsce jest II WŚ, która do dziś nie została
w najmniejszym stopniu na poważnie opracowana przez polskich analityków z upublicznieniem wyników prac, w tym historyków.
Polskich, to znaczy kierujących się polskim interesem narodowym.

No i mamy jak mamy.
Ruinę wszystkiego, wiadomo jakie władze, koleje brytyjskie gwarancje, bo amerykanie poza NATO, żadnych nawet nie dają, prowokowanie 20x silniejszej konwencjonalnie i 1 000 0000x silniejszej strategicznie Rosji.
Dla przypomnienia pakt NATO mówi o udzieleniu pomocy jaka będzie możliwa i uzasadniona w oczach jej udzielającego, to jest np. w skierowanie ostrego protestu wobec agresora.

Poniatowski vel Baworowski byly hrabia na Ukrainie i na Tarnopolu (wszytko stracil) said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 06:01:47

My naiwni Polacy Durne Dojone Polskie BARANY? Niestety tak. Malo ze dalismy Angolom kwiat naszej mlodziezy wybitnych lotnikow, marynarzy, zolnierzy to MUSIELISMY KUPIC u NICH dla nas BRON, SAMOLOTY, MUNDURY. Za nasz POLSKI SERVIS kazali sobie slono zaplacic KRADNAC POLSCE 11 ton zlota. Tak wygladala walka Polakow w angielskim wojsku. SAMI ZA TO ZAPLACILISMY NASZYM ZLOTEM. A o tym ze dostali plany Enigmy, maszyny szyfrujacej ze dostali metody jak lamac szyfry ktore zaoszczedzily im LATA WYSILKOW NIKT NIE MOWI. Nasz wielki matematyk co, jeden z tych co zlamali Enigme geniusz REJEWSKI po powrocie do Polski pracowal prawie 30 lat jako…..ksiegowy, nigdy nawed nie wspomnial ze to on zlamal Enigme. NIC NAM NIE POMOGLI nawed NIE ZAPROSILY te anglielskie bydlaki na defilade zwyciestwa. To my Polacy naszym duchem i naszymi zlotem zaplacilismy w walce z niemieckimi bandytami za OBRONE ANGLII. Tak wygladal i wyglad do dzis europejska solidarnosc. Czolem rodacy.

ERROR 404 NSZ said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 06:25:44

Historię dobrze znać i umieć wyciągać z niej wnioski…

W czasach współczesnych należy też się orientować .Skoro już nie ma churchila to jest cameron i temu warto się przyjrzeć w aspekcie Polski .
A jest tego sporo choćby na polu wasala tuska w działaniach usłużnych na rzecz anglii….

AlexSailor said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 06:31:30

@JerzyS

Pozdrawiam.

W ogóle temat polskich aktywów w Wielkiej Brytanii i „na emigracji”, to bardzo ciekawa spraw.
Począwszy od złota, które do dziś nie wróciło, a to państwowe „zaginęło na pustyni”, po właśnie archiwa, metody, siatki wywiadowcze, kontakty i dojścia polskiego wywiadu.

Przez całą wojnę pracował on dla obcych, po wojnie też, a wygląda nawet na to, że przeciw Polsce.

Zarzuca się tu Brytyjczykom, że nas zdradzili, wykorzystali, sprzedali, a po zakończeniu napluli w twarz i olali ciepłym moczem na oczach publiczności.
Tylko, że oni realizowali swój interes w sposób sobie właściwy i znany od stuleci.
Możemy mieć pretensje, pomstować, nawet nienawidzić, tylko po co.
To jest polityka zagraniczna a nie stosunki między kumplami z podwórka.

A już żydowanie i mieszanie w to jakichś ciemnych sił, to czysta dezinformacja, aczkolwiek takie istnieją i działają.

Naszym problemem są zdrajcy, to jest nasze rządy, przywódcy, czy np. tacy podejrzewani przez Pana, co to kupują za dwa miliony dolarów posiadłość w Maroku po wojnie (dzisiejsza siła nabywcza, to jakieś 50, może więcej milionów).
Problemem są borowie-komorowscy likwidujący stolicę z 200 tys. ocalałych przez 5 lat wojny Polaków, andersowie zdobywający górę bez żadnego znaczenia dla polskiej polityki i również przy okazji likwidujący cudem ocalałych z łagrów i wojny Polaków, itd.

Bo w tym wszystkim chodziło przede wszystkim o własne, osobiste interesy, maskowane pełną gębą Polski, obowiązku, bohaterstwa i patriotyzmu.
Wypisz wymaluj to co się dzieje obecnie, na szczęście bez ofiar w ludziach.

No i mamy jak mamy, np. w zestawieniu ofiar II WŚ:

– pierwsze bezapelacyjnie miejsce Polska 10 milionów, 27% obywateli z 1939r.,
– drugie Rosja, głównie Białoruś (w zasadzie też Polska), 27 milionów, 14% populacji,
– trzecie miejsce Jugosławia 1,6 miliona, 11% populacji, też podpalona przez brytoli i z nimi
współpracująca,
– czwarte dopiero Niemcy 7,2 miliona, 10,4%,
– Węgry 380 tys., 3,8%,
– Włochy 450 tys., 1,1%,
– Rumunia 900 tys., 4,5%,
– Francja 500 tys. 1,2%,
– Grecja 490 tys., 7,5% (wiadomo, brytyjczycy),
– Stany zjednoczone, 300 tys., 0,35% (również w Azji),
– Wielka Brytania 460 tys., 0,95%.

Już samo to zestawienie wystarczy.

Piotr Marek said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 07:30:03

To koronny dowód na to, że Anglosasi także powinni wypłacać Polsce solidne reparacje wojenne, gdyż raz, sami podsycali w Niemczech nastroje antypolskie swoją polityką, a dwa, wyciągnęli najwięcej z tej wojny korzyści i zgarnęli ponad 80% niemieckich łupów wojennych. Mają oni z czego wypłacać.

·  Jak Anglicy chcieli sprowokować wojnę polsko-niemiecką. „Niech trupy Polaków przysypie piasek pustyni, zanim dowiedzą, że stanowią obiekt sprzedaży”. — Dziennik gajowego Maruchy | Pekok Antylichwiarz said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 07:49:32

[…] via Jak Anglicy chcieli sprowokować wojnę polsko-niemiecką. „Niech trupy Polaków przysypie piasek … […]

GRYF said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 08:10:29

Anglosyjon nas zdradził i to jest fakt. Nie wiem, czy ktoś z forumowiczów czytał książkę „Układ Ribentrop-Beck”‚ ale tezy tam zawarte dają do myślenia…
Do końca 1938 roku mieliśmy przyjacielskie stosunki z III Rzeszą, Goering przyjażdżał na spotkania z naszymi politykami ( pod pozorem polowań), i po hitlerowskiej aneksji Czechosłowacji też mieliśmy w tym swój swój udział.
Niestety bandyckie władze zamiast kluczyć i grać na czas ,zaczęły machać szabelką. Anglia i Francja ( na którą miało iść pierwsze uderzenie Hitlera), nas oszukały. Głupota naszych władz była niewyobrażalna ! Hitler, żeby wymusić na nas deklarację o nieagresji ( w czasie agresji na Francje miałby odsłonięte tyły ), zaszantażował nas ultimatum gdańskim. Mało kto wie, że chodziło o eksterytorialną drogę w formie estakady na palach.
My postanowiliśmy ” nieoddać nawet guzika”. Efekt był tragiczny. Popiłsudczykowskie władze po prostu zdezerterowały zostawiając kraj na pastwę wroga. Rydz-Śmigły co prawda się później zreflektował i uciekł z rumuńskiego internowania i wrócił do Warszawy, ale nikt z taką osobą już nie chciał współpracować. Zmarł więc w osamotnieniu…
Nowe w sumie patriotyczne władze na emigracji uczyniły dla nas co mogły w tej sytuacji. Generał Sikorski starał się pomóc rodakom. Wyprowadził z Rosji sporo rodaków. Niestety pod komendą niechlubnej sławy dowództwem generała Andersa ( nie zginął on z kolegami w Katyniu, był bolszewikom potrzebny i historia później pokazała co to było za inwiduum ). Wśród olbrzymiej liczby katorżników i Polek z dziećmi do armi Andersa dopchało się mnóstwo żydów i to oni w pierwszej chwili zapewnili sobie bezpieczeństwo. Rzesze naszych rodaków już nie zdążyły i udało im się dopiero częściowo z I AWP.
Generał Sikorski przestał być anglosyjonistom potrzebny, zaczął się pomału formować nowy światowy ład, więc zginął w katastrofie. Polskie jednostki walczyły nadal. Brygada Spadochronowa Sosabowskiego (szkolona do zrzutu na Warszawę ), została na skutek zdrady oddana pod komendę angoli (sami takich jednostek powietrznodesantowych nie mieli i dopiero tworzyli), została użyta bezsensownie. Pod Monte Casino w niepotrzebnej nam bitwie krew i życie oddawał polski żołnierz. Satysfakcję miał generał Maczek, bo tłukł szwabów korpusem pancernym ale i tutaj dyletanckie dowództwo Montgomerego przyczyniło się do śmierci wielu naszych rodaków. Bochaterscy lotnicy jakoś w miarę upływu czasu przestali być potrzebni i tylko dzięki olbrzymiemu wsparciu angielskich kolegów dostali uprawnienia kombatanckie.
Anglia nas oszukała, ale i duży wkład w to miała postawa rządzących po zabójstwie Generała Sikorskiego. Mieliśmy własne walory finansowe, zresztą do dzisiaj nie oddane, a bohaterska ekipa konwojentów i bankowców odpowiedzalna za wywiezienie złota z kraju miała sprawę karną za wydanie paru monet na zycie i koszty…
Dla mnie Anders i cała jego ekipa to ZDRAJCY !!! Już za sam fakt wypuszczenia paru tysięcy SS-manów z SS Galicien do Kanady powinien dostać kulę w łeb.
Bylibyśmy Wielkim Narodem gdyby nie zdrajcy i szumowiny a tak obce kraje nas wykorzystują jak chcą. Wielkość Niemiec wyrosła na trupie Polski i dopóki Polska jest słaba to Niemcy silne, ale jak Polska jest mocna to Niemcy słabe.
Czy ktoś z forumowiczów zdaje soie sprawę, że gdybyśmy się nie zgodzili, nie byłoby zjednoczenia NRD z RFN ?
Rządzą, rządzili i chyba dalej będą nami rządzić szubrawcy…

Zby said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 08:52:34

Anglicy dbali przede wszystkim o swój interes. Czy dbaliśmy o nasz własny?
Proszę nie przesadzać z tym wielkim wkładem w wojnę afykańską. Brygada była częścią wojsk, które zluzowały Australijczyków w Tobruku. Walczyli dzielnie przez 7 miesięcy i ktoś inny przyszedł na ich miejsce. Walki tam zaczęły się wcześniej i trwały dłużej.
Ten „cytat” na końcu, to jakaś fantazja

@5 – Panie AS, jak Pan popatrzy na wydane publikacje, to jest duża ilość, która jest „na temat”. Panu chyba chodzi o wykładanie „prawdy” w szkołach, bo ci co chcą, to do wartościowych opracowań dotrą. A jak Pan chce zmienić świadomość ogółu, kiedy prasa, radio, TV jest w obcych rękach, a politycy na obcych garnuszkach? No i ci „hihihistorycy…:-) Pan śni..

Marucha said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 08:58:12

Re 12:
A to był cytat – czy logicznie sformułowany wniosek?

Zbigniew Jacniacki said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 09:00:14

ad.11 Gryf napisał „….Bylibyśmy Wielkim Narodem gdyby nie zdrajcy i szumowiny…”””

Myślę, że jest odwrotnie — Jesteśmy Marnym Narodem, dlatego promujemy zdrajców i szumowiny.
Indywidualnie zdarza się, ze są jednostki z charakterem, a nie przekupne cwaniaczki.
Ale tacy indywidualiści są nie lubiani przez resztę „WIELKIEGO NARODU”.
Dlaczego? Bo np. mogliby wymagać rzetelności od wszystkich.

——
Nie wiem, czy p. Zbigniew nie ma racji.
Admin

Bernard Korzeniewicz said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 10:11:44

Oj Admin, Admin, tylko bez defetyzmu.
Angole władali światem od 1800 do 1916, ale „wielkich” ludzi próżno u nich szukać (poza wielkimi mordercami).
U nas do wywrócenia II RP wystarczył 1 człowiek – minister Beck. Ale pomimo wspólnych wysiłków zydostanu z NKVD, judaszy z Londynu i NYC oraz … zydostanu z Berlina dalej jesteśmy tu i pozostaniemy, gdy już i Londyn i NYC i sam $ skona http://www.trunews.com/37-events-which-signal-death-to-the-petrodollar/

Warto spojrzeć tutaj: http://www.trunews.com/robert-wittman-general-patton-found-alfred-rosenbergs-diary/. Widać, kto jest u podstaw, jaki jest jego cel i … co robić, by ten cel obronić, a zamysły wrogów obrócić w niwecz. Tak jak to robili nasi ojcowie.

Bernard Korzeniewicz said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 10:14:24

GRYF:
to nie tak – i nikt tego głośno nie chce powiedzieć, ale BECK był zdrajcą pracującym dla Londynu.
http://malytrollwasyl.blogspot.com/2015/05/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html

AlexSailor said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 10:39:41

@Zby

Gdzież te opracowania, gdzież analizy?
Jakieś niszowe, amatorskie, utajnione są pewnie, a najwięcej na radzieckich, obecnie rosyjskich akademiach wojskowych i politycznych.
Bo oni obrabiają.

A u nas ciągle jakieś nieśmiałe, jakieś amatorskie, i nie do dokopania się przed erą internetu.
A i teraz nie jest łatwo.

Kłuszyn czy Kircholm do dziś obrabiają na uczelniach na całym świecie, z uwzględnieniem mocarstw.

Tu chodzi o systemowe przetworzenie, na co potrzebne są środki, studia, ciągnięcie wielu wątków, a później skatalogowanie i wykorzystywanie.

W Polsce niczego takiego nie ma.
Niczego.

Pisze książkę jakiś tam historyk – „Pakt Beck – Ribbentrop”, czy „Pakt Lenin – Piłsudski” i nagle ludzie
na podstawie tej czystej amatorszczyzny dowiadują się (ci, którzy się dokopią), że w 1919-20r. było możliwe odbudowanie Polski w granicach z przed pierwszego zaboru, co dziś wydaje się czystą fantazją.

Jeszcze raz powtórzę.
Zupełnie nie opracowana jest do dziś II WŚ z punktu widzenia polskich interesów.
A jest tak także dlatego, że 99% „bohaterów” spadłoby z cokołów do szamba, a spora część „zdrajców” wyrosłaby na mężów stanu.

Jedyne poważne opracowanie, które wpadło mi w ręce, zostało wykonane w warunkach wojennych i pewnej prowizorki, a także nacisku politycznego, z inicjatywy gen. Sikorskiego przez gen. Modelskiego, a dotyczy tylko wojny we wrześniu 1939r. i to w wybranych aspektach.
Jest tak przerażające, że aż nie chce się wierzyć, że to może być prawda.

Zby said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 10:57:13

@13 Panie Gajowy. Być może autor podniecił się swoimi słowami, że sam to wyprodukował. Jeżeli tak, to mamy następny przykład machania szabelką.
Bezcelowy! Jeżeli Polska nie doprowadziła do Niemiecko – Sowieckiej wojny, to przestała być potrzebna. Do Anglii przyjechało przede wszystkim dużo polityków i oficerów. Politykowali sobie wirtualnie, bo nikt ich poważnie nie traktował. To jest tak jak się mówi, że Polacy w dwa Dywizjony (z 70 na liście) obronili Anglię w Battle of Britain 1940.

Zby said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 11:11:17

Panie AlexS, proszę o zrozumienie, skoro nie ma oficjalnych hihihi..storyków, to pojawiają się ludzie, którzy wypełniają pustkę. Może to i historycy – zapaleńcy, amatorzy, ale poświęcają sprawie dużo uwagi, zazwyczaj w swoim, wąskim temacie zainteresowań. Niemniej jednak COŚ jest. Trzeba mozolnie składac fragmenty do „kupki”, żeby wyłonił się jakiś obraz. Co najgorsze, trzeba jeszcze odsiać plewy dezinformacji, która jest w obecnych czasach bardzo szczwana i ukryta. Powodzenia w połowach, bo na oficjalną linię bym nie liczył.

Boydar said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 11:45:40

„… Anglosyjon nas zdradził …” Gryf (11)

Panie Gryf, czasem warto poczytać kaflizmy –

„… Bo jak możecie nazwać swoim wrogiem..kogoś, kto publicznie wam deklaruje miłość … wierność i ….że cie nie opuści aż do śmierci .. wiedząc…… że trzeci raz żonaty….:-)))))) …”

AlexSailor said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 13:15:11

Ad. 19 @Zby

Oczywiście Pana rozumiem.
Za nami nie ma już nic, żadnego trzeciego szeregu.
Zatem dłubanie na poziomie amatorskim.
Chociaż trzeba pamiętać, że Titanica zbudowali profesjonaliści, a Arkę Noego amatorzy.

Jest tylko problem, że pospolite ruszenie, czy harcerze, w starciu z regularną, zawodową armią, nie mają szans.
Niemniej dłubać trzeba.

Boydar said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 13:36:29

http://www.cda.pl/video/17855274

Watazka said

2016-04-18 (poniedziałek) @ 13:36:59

A my burzymy pomniki polsko-radzieckie ale stawiac bedziemy pomnik Churchilla w Warszawie.
Takie mamy priorytety… zachodniego slugusa.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, HISTORIA POLSKI, HISTORIA WSPÓLCZESNA, II Wojna Światowa, III Wojna Światowa?, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.