„Le Parisien”: Policjanci wyznający islam się radykalizują. Nie chcą ścigać terrorystów

8c49071af0eea6aa7dc1b5f99775fb99Fot. tvc.ru

Dziennik „Le Parisien” informuje, że francuska policja jest bardzo zaniepokojona radykalizacją policjantów wyznających islam.

Dziennik powołuje się na wewnętrzny raport MSW Francji.  — W latach 2012-15 miano odnotować 17 przypadków odmowy ochrony synagogi czy ścigania terrorystów.

Policjanci mieli też modlić się na chodnikach podczas patroli, intonować muzułmańskie pieśni oraz odmawiali uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających ofiary zamachów w Paryżu.

„Le Parisien” informuje,  — że rząd jest zaniepokojony postępującą radykalizacją wyznawców Allaha.

W jednym przypadku policjantka wyznająca islam nawoływała w mediach społecznościowych do świętej wojny oraz nazwała mundur  — „brudną szmatę republiki”.

— Miała też założyć islamską chustę, — gdyż stwierdziła, że w jej religii ekshibicjonizm jest zakazany.  — Później nie chciała jej zdjąć pomimo nakazu.

Według gazety bardzo szybko radykalizujący się muzułmanie to w większości trzecie pokolenie imigrantów, które urodziło się i wychowało we Francji.

„Le Parisien” podaje, że muzułmanie

— „Mają trudności z podporządkowaniem się.  — Nie chcą zaakceptować, że nie mogą się na służbie modlić pięć razy dziennie, ani ubierać tak jak chcą, czyli zgodnie z zasadami islamu”.

***

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Środa, 30 marca 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fle-parisien-policjanci-wyznajacy-islam-sie-radykalizuja-nie-chca-chronic-synagog-ani-scigac-terrorystow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Francja, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, ISIS, ISLAM, JUDAIZM - ŻYDZI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.