Kościół żydo-katolicki wyłączony spod prawa

Najcenniejszy skarb narodowy – polska ziemia przechodzi w ręce żydłactwa katolickiego. Porażka / —  Pekok Antylichwiarz

f7fdd9a88328b38b1b0550350f8bbc17,640,0,0,0

PiS znowu idzie na rękę księżom. • Fot. Sebastian Adamus / AG

PiS znowu działa, jak mu biskupi każą. Właśnie poszli im na rękę w ważnej sprawie i wyłączyli Kościół spod prawa

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny idzie na rękę Kościołowi i wyłącza go spod prawa.  — W Sejmie trwają prace nad ustawą o obrocie ziemią. W założeniu ma ona bronić ją przed wykupem przez obcokrajowców, w istocie właściwie zamrozi sprzedaż gruntów.

Ale nie wszystkich te zmiany dotkną – w Sejmie przegłosowano poprawkę, która wyłącza Kościół  [i inne „związki wyznaniowe” np. żydowskie — emjot] spod obowiązywania ustawy.

— Sojusz Prawa i Sprawiedliwości z Kościołem to jedna z podstaw polityki Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście Prezes sporo na tym zyskuje, ale czasami musi też dać coś od siebie. I nie chodzi tylko o 26 milionów złotych, jakie fundacja o. Rydzyka dostała od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Teraz gra idzie o większą stawkę.

Sejm pracuje właśnie nad ustawą o obrocie ziemią.

To realizacja jednej z obietnic wyborczych PiS, które obiecywało uniemożliwienie wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców.

Jednak   —  jak alarmuje opozycja i komentatorzy — przepisy całkowicie zablokują możliwość kupna ziemi, nawet przez Polaków. — Mogą być też problemy z jej dziedziczeniem.

Ale jest grupa ludzi, którzy nie muszą się tym przejmować.

To księża,  — bo w sejmie przegłosowano poprawkę, która wyłącza Kościół spod obowiązywania ustawy.

Wbrew pozorom to istotna zmiana, bo parafie i zakony często mają ogromne połacie ziemi, zarówno rolnej, jak i budowlanej.  — W grę wchodzą więc ogromne pieniądze.

***

Kamil Sikora

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Za; http://natemat.pl/175871,pis-znowu-dziala-jak-mu-biskupi-kaza-wlasnie-poszli-im-na-reke-w-waznej-sprawie-i-wylaczyli-kosciol-spod-prawa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.