Brakuje pieniędzy na Światowe Dni Młodzieży

00e2a26f3d9a04673c314c17d4c43777Fot. Österreichische Außenministerium – Inauguration von Papst Franziskus/CC BY 2.0

Nadal brakuje pieniędzy na lipcowe Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, podczas których wizytę w Polsce złoży papież Franciszek — czytamy w dzisiejszym „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Jak informuje dziennik,  — na pół roku przed terminem, w którym na terenie Krakowa mają odbyć się Światowe Dni Młodzieży, — nadal oficjalnie nie wiadomo, ile wyniesie całkowity koszt wizyty papieża i rzeszy pielgrzymów w Polsce.

Rejestracja gości ma trwać praktycznie do ostatniej chwili, w związku z czym na tę chwilę organizatorzy nie są w stanie oszacować, ile pieniędzy uzyskają ze składek od uczestników.

Szacuje się jednak,   — że całkowity koszy organizacji Światowych Dni Młodzieży może wynieś od 200 do 250 milionów złotych.

Wydarzenie finansuje rząd, ale takich pieniędzy na pewno na nie nie przeznaczy. — W związku z tym trwają właśnie poszukiwania chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w pokryciu tych kosztów.

—  Pod uwagę brane są m.in. spółki z udziałem państwa

– donosi „DGP”,

Chętnych nie brakuje.

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży poinformowali,—  że udało się już pozyskać 18 sponsorów, wśród których są dwie spółki kontrolowane przez Skarb Państwa:  —  PKO BP i PZU.

***

MK

opublikowano: 18 lutego 2016 roku,

Za; http://wgospodarce.pl/informacje/23217-brakuje-pieniedzy-na-swiatowe-dni-mlodziezy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Bieda, Franciszek, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.