Afera „spotkaniowa”, czyli jak niemieckie media zmyślonymi narracjami robią Polakom wodę z mózgu i prowadzą skuteczną dywersję

obama-duda-466foto: U.S. Department of State (Public Domain) / Michał Józefaciuk (Senat RP / CC by SA 3.0)

W rozpoczętym wczoraj szczycie w Waszyngtonie udział biorą przywódcy około 50 państw świata.

Prezydent USA Barack Obama oficjalnie spotka się z prezydentami tylko dwóch państw: Chin i Korei Południowej.

Z tego powodu należące do Niemców polskojęzyczne media wraz ze środowiskiem Gazety Wyborczej rozpętały prawdziwą aferę.  — Oto bowiem Andrzej Duda został zignorowany przez Obamę, a Polska jest w izolacji…

W takiej samej izolacji muszą być też Wlk. Brytania, Niemcy i Francja. Wszak ich przywódcy też nie spotkają się z prezydentem USA.

Nie mam wątpliwości — narracja polskojęzycznych mediów należących do Niemców oraz środowiska Gazety Wyborczej, jakoby brak oficjalnego spotkania w cztery oczy Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą należy odczytywać jako przejaw ignorowania i izolacji Polski na arenie międzynarodowej jest z gruntu fałszywa, a jej jedynym celem jest robienie Polakom wody z mózgu i prowadzenie skutecznej dywersji politycznej.

O ile bowiem prawdą jest, że prezydent USA nie przyjmie prezydenta Polski na oficjalnym spotkaniu w cztery oczy   — (wśród 50 przywódców, którzy zjechali do Waszyngtonu, na indywidualne spotkanie zostali zaproszeni jedynie prezydenci Chin i Korei Południowej),

— to wspomniane media nie informują już Polaków o fakcie, że przywileju spotkania się z Obamą nie dostąpią również przywódcy Wlk. Brytania, Niemcy czy Francja.

Czy te kraje też są w izolacji, a prezydent USA ignoruje ich przywódców?

Niemcy, którzy kontrolują sporą część opiniotwórczych mediów w Polsce, wraz ze środowiskiem Gazety Wyborczej, doskonale zdają sobie sprawę, że tzw. „pedagogiką wstydu”   — można prać mózgi milionom osób i prowadzić skuteczną polityczną dywersję, której celem jest podkopanie wizerunku czy autorytetu wybranych osób.

Skutki fałszywych narracji i zmyślonych interpretacji mogą być czasem nieodwracalne.

Z racji tej, że gra toczy się o grube miliardy, które do tej pory szerokim strumieniem wypływały z Polski na konta niemieckich banków i korporacji, retoryka będzie się z czasem zaostrzać.

Niemcy tak łatwo nie odpuszczą faktu, że fotele prezydenta i premiera Polski są obecnie zajmowane przez osoby niekoniecznie realizujące ich każdą dyspozycję…

——————————————————————-

wpis z dnia 30/03/2016

Za; http://niewygodne.info.pl/artykul6/02922-Afera-spotkaniowa-czyli-jak-robia-ludziom-wode-z-mozgu.htm

ZOBACZ:

Barack Obama nie spotka się z Dudą, ale ma zaplanowaną kolację z… Donaldem Tuskiem

Nie będzie audiencji u papieża demokracji

Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, NATO, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.