Rząd nie pracuje nad ustawą o repolonizacji mediów w Polsce – „Zwyciężyła koncepcja, by niczego nie zmieniać”

Nie ma prac nad ustawą ograniczającą zbyt duży udział kapitału zagranicznego w polskich mediach, a reklamy z TVP i Polskiego Radia jeszcze długo nie znikną —  zapowiedział Krzysztof Czabański, wiceminister kultury odpowiedzialny za przygotowanie ustawy o mediach narodowych.

krzysztofczabanski-konferencja655Krzysztof Czabański

W opublikowanym wczoraj w „Rzeczpospolitej” wywiadzie, Krzysztof Czabański, — wiceminister kultury odpowiedzialny za przygotowanie ustawy o mediach narodowych zapewnił,   — że choć pojawiają się głosy mówiące o repolonizacji mediów albo zapobieganiu koncentracji kapitału na różnych obszarach działalności medialnej, to według jego wiedzy w rządzie nie są prowadzone takie prace.

Z kolei na pytanie, — czy Polskie Radio, podobnie jak TVP będzie mogło emitować reklamy, odpowiedział:

— „Zwyciężyła koncepcja, by niczego nie zmieniać.   — Jeżeli fundamenty finansowe okażą się solidne, może zaczniemy się zastanawiać nad dalszymi krokami.   — Gdyby media publiczne wycofały się z rynku reklam, musiałyby zrekompensować im to media komercyjne. Ale to pieśń przyszłości o niewiadomym brzmieniu”.

W rozmowie z Magdaleną Lemańską i Wiktorem Ferfeckim powiedział też, że prawdopodobnie  abonament radiowo-telewizyjny nadal będzie dzielony pomiędzy Telewizję Polską i Polskie Radio mniej więcej po połowie.

Mająca zastąpić abonament opłata audiowizualna według zapowiedzi Krzysztofa Czabańskiego zacznie obowiązywać albo od 1 lipca br. albo od 1 stycznia 2017 roku.

— Z różnych względów drugi termin jest bardziej prawdopodobny.

Według wiceministra kultury jej wysokość w kwocie 8,33 zł miesięcznie zaproponowana przez KRRiT jest jednak zbyt niska,  — będzie jednak niższa od obecnego abonamentu, który wynosi 22,70 zł.

Autor: bg

2016-02-19

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rzad-nie-pracuje-nad-ustawa-o-repolonizacji-mediow-w-polsce

Za; Pekok Antylichwiarz /8h ago

(…) a niby z jakiej okazji żydowski rząd miałby polonizować?..

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, KAPITALIZM, MEDIA - INTERNET INFORMATYKA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POlska w likwidacji. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.