Witold Jurasz: zalegalizowanie związków partnerskich leży w interesie bezpieczeństwa Polski [VIDEO]

9b00a84f75aa6f64de249cc0a373a95d Witold Jurasz. Fot. youtube.com

Podczas debaty nt. geopolityki były polski dyplomata Witold Jurasz wyraził pogląd, — że ponieważ dla Polski nie ma alternatywy względem Zachodu i sojuszu z USA, — to w imię bezpieczeństwa kraju Polacy powinni zarzucić opory ideologiczne — i np. zgodzić się na obecność ideologii gender i legalizację homo-związków.

Witold Jurasz wziął udział, wspólnie z Jackiem Bartosiakiem, w debacie zorganizowanej przez Klub Ronina nt. „Kampania Antypolska a Geopolityka”.

Były polski dyplomata podkreślił w trakcie swojego wystąpienia, że kwestie bezpieczeństwa są dla Polski kluczowe i wszystko inne powinny być im podporządkowane.

„Przepraszam za pewien element demagogii, — ale szczyt NATO jest ważniejszy od jakiegoś hipotetycznego sporu o sprawę gender. No naprawdę jest ważniejszy”

– powiedział.

Zaznaczył   przy  tym,   — że polityka zagraniczna powinna być traktowana jako handel.

Później  uzupełnił ten wątek, ponownie odnosząc się do kwestii ideologicznych i tzw. „małżeństw homoseksualnych”,   — których zalegalizowanie w obecnej sytuacji uważa za mało prawdopodobne.

Odniósł się jednak do kwestii związków partnerskich.

— „Ale czy to byłby taki wielki problem zapisać,   — że np. dwóch mężczyzn albo dwie kobiety żyjące 30 lat ze sobą mogą się odwiedzać, jak jedna z nich trafi do szpitala?   — Ja nie mam z tym problemu”

– powiedział.

Jego słowa spotkały się z oburzeniem osób obecnych na sali.

„Nie chciałbym skupić dyskusji na tym punkcie, ale gesty mają znaczenie.   — Dlatego, że to zdejmuje pewne odium”

– argumentował Jurasz.

Sam Witold Jurasz odniósł się do tej kwestii na Facebooku:

— „(…) skorzystaliśmy z okazji, by rzecz sprowadzić do „parteru”, a to, co mówiliśmy było chyba dalekie od „roninowej” politycznej poprawności.   — Dowodziliśmy np. czemu w interesie Polski i polskiej prawicy jest np. zalegalizowanie związków partnerskich”.

Jurasz_Zwi_zki 2We wcześniejszej części swojego wystąpienia sugerował, — że balansowanie w polskiej polityce zagranicznej jest niemożliwe i sugerował, że nie ma dla Polski żadnej alternatywy względem pełnego zaangażowania na rzecz tzw. opcji zachodniej.

Stwierdził również,   — że Polacy nie są dyskryminowani na Białorusi, zaś w przypadku Polaków na Litwie krytycznie ocenił działania AWPL  —  z uwagi na jej współpracę z mniejszością rosyjską — (wspomniane wątki w dłuższej wersji nagrania od 1:21:00).

— Z kolei w dalszej części skrytykował polską politykę względem Białorusi i brak chęci porozumienia z Mińskiem,   — przy czym wyraził pogląd, — że gdyby miał szukać w Polsce rosyjskiej agentury,   — to szukałby by jej wśród tych którzy od 20 lat uniemożliwiają prowadzenie realistycznej polityki względem Białorusi (1:59:00 – 2:02:00).

Fragmnet nt. gender:

https://vid.me/e/i1Fk?stats=1&tools=1

Fragment nt. legalziacji związków partnerskich osób homoseksulanych:

https://vid.me/e/OLPu?stats=1&tools=1

Całość:

—————————————————————————————-

Środa, 02 marca 2016

Za; Kresy.pl

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/witold-jurasz-zalegalizowanie-zwiazkow-partnerskich-lezy-w-interesie-bezpieczenstwa-polski-video

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gender, HISTORIA WSPÓLCZESNA, HOMOSEKSUALIZM-FEMINIZM-ABORCJA, III RP, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.