Prezydencki minister Krzysztof Szczerski: niezależna Ukraina gwarantem potężnej Polski

15ca0c85a999cd7131b95a99836ef4edfot. wikipedia

Dzisiaj w Warszawie miało miejsce posiedzenie komitetu konsultacyjnego prezydentów Polski i Ukrainy.

Po jego zakończeniu rozpoczęła się konferencja prasowa, na której Krzysztof Szczerski poinformował, — że podczas posiedzenia   omówiono m.in. kwestię szczytu NATO i prezydenckiej inicjatywy według której, — podczas szczytu miałoby się odbyć posiedzenie Rady NATO-Ukraina na szczeblu głów państw.

Szczerski stwierdził, — że to niezależna Ukraina jest gwarantem potężnej i niezależnej Polski

— „Nasze spotkanie pokazało, że niezależna i jednolita Ukraina jest gwarancją niezależnej, potężnej Polski i bezpiecznej Europy”.

Według prezydenckiego ministra   — Polska jest adwokatem europejskiego wyboru Ukrainy

— „Polska jest adwokatem europejskiego wyboru Ukrainy. — Chcemy, by Ukraina została objęta jak najszybciej reżimem bezwizowym”.

Gwarancją bezpieczeństwa w Europie ma być przywrócenie prawa międzynarodowego na terytorium Ukrainy – „Bez przywrócenia prawa międzynarodowego na terytorium Ukrainy, czy pełnej terytorialnej integralności Ukrainy – mówimy tu nie tylko o Donbasie, wschodniej Ukrainie, ale także o Krymie – nie ma gwarancji pokoju dla Europy”.

***

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Piątek, 04 marca 2016

Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/prezydencki-minister-krzysztof-szczerski-niezalezna-ukraina-gwarantem-poteznej-polski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, Ukraina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.