Zmarł Marian Zagórny. Ciało związkowca znaleziono w hotelu

Zmarł Marian Zagórny. Związkowiec miał 56 lat

Ciało związkowca odnaleziono w jednym z hoteli pod Warszawą Foto: Bogdan Hrywniak newspix.pl

Nie żyje Marian Zagórny, związkowiec i jeden z liderów „Solidarności” Rolników Indywidualnych.  — Działacz zmarł w wieku 56 lat. Jego ciało odnalazł w hotelu pod Warszawą znajomy – podaje radio RMF FM.

— Prokurator zarządził już sekcję zwłok, która ma wyjaśnić, co przyczyniło się do śmierci mężczyzny.

Marian Zagórny organizował głośne protesty rolnicze. — Sprzeciwiał się m.in.  nielegalnemu sprowadzaniu do Polski modyfikowanego genetycznie lub skażonego zboża oraz przemytowi artykułów rolno-spożywczych.

W swoich działaniach nie przebierał w środkach.

— W styczniu ubiegłego roku w ramach protestu przywiózł do sejmu dzika. Zarzucono mu wtedy znęcanie się nad zwierzętami.

—  Wcześniej wysypał na tory zboże.

Tego typu akcje wielokrotnie doprowadzały go przed sąd. —  W następstwie jednego z procesów spędził w więzieniu 3 miesiące.

W przeszłości Zagórny stał na czele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Solidarności Rolników Indywidualnych, —  przewodniczył też   Związkowi Zawodowemu Rolników „Solidarni”.

Zmarł w wieku 56 lat.

Jak podało RMF FM jego ciało odnalazł znajomy.   —  Znajdowało się w wannie, w jednym z hoteli pod Warszawą.

Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, która ma wyjaśnić przyczyny śmierci mężczyzny. —  Nieoficjalnie wiadomo, że związkowiec cierpiał na cukrzycę.

Zobacz film: Protest rolników w Warszawie

———————————————————-

29.02.2016

MIN, RMF FM

Za; http://www.fakt.pl/politycy/zmarl-marian-zagorny-zwiazkowiec-mial-56-lat,artykuly,614473.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, III RP, Ruch Narodowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.