W domu gen. Jaruzelskiego znaleziono dokumenty dot. opozycji PRL

jaruzelski-681x455fot. wikimedia

Jak donoszą media, z domu nieżyjącego już gen. Wojciecha Jaruzelskiego wyniesiono kilka pudeł dokumentów.  — Odnalezione dokumenty mają dotyczyć działaczy opozycji prlowskiej.

Jak informowaliśmy wcześniej, — w poniedziałek prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej weszli do domu nieżyjącego gen. Jaruzelskiego i rozpoczęli przeszukanie w asyście policji.

Jak się okazuje, podczas przeszukania odnaleziono kilka pudeł z dokumentami, które dotyczą działaczy opozycji antykomunistycznej.

Jak informuje historyk IPN   — mogą to być dokumenty wytworzone przez SB, służby wojskowe oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.   — Na razie nie ma jednak dokładniejszych informacji.

Przeszukanie w domu gen. Jaruzelskiego to pokłosie odnalezienia dokumentów w domu wdowy po gen. Kiszczaku,   — wśród których znalazły się m.in. materiały nt. TW Bolka potwierdzające rzekomą współpracę Lecha Wałęsy ze służbami PRL.

***

bh, źródło: pikio / fakt / niezalezna

Autor: Wiadomości Pikio

Lut 29, 2016

Za; http://pikio.pl/w-domu-gen-jaruzelskiego-znaleziono-wiecej-dokumentow-niz-u-kiszczaka/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii "Solidarność", 13 grudnia Stan wojenny, AFERY PRAWA, AGENTURA, APELE - KOMUNIKATY, ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, HISTORIA POLSKI, III RP, IPN, Magdalenka, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, PRL, UB-NKWD, WYWIAD. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.