Europejscy Biskupi: Zagraża nam islamofobia i wzrost nastrojów prawicowych

forumdlazycia Tradycji Katolickiej

Gregor-Hanke-of-Eichstätt-696x403

Po noworocznych napaściach seksualnych imigrantów muzułmańskich, — europejscy katoliccy biskupi przestrzegają przed wzrostem nastrojów prawicowych i islamofobią!

Po noworocznych napaściach seksualnych w Kolonii i 17 innych miastach,     — europejska hierarchia katolicka zaczyna się obawiać przed „nacjonalistami” i „wzrostem nastrojów prawicowych”, pośród których są:

  • Kardynał Rainer Woelki,   — metropolita koloński, potępił napaście seksualne, do których zaszło naprzeciw jego katedry,   — ale większość swoich obaw zachował wobec zagrożeń ze strony „prawicowych lub brunatnych kręgów”.
  • Biskup Eichstätt   — Gregor Hanke narzekał,   —  że   niemieccy   liderzy,  którzy rozmawiali na temat odnowienia granic, zaczęli wprowadzać w życie politykę „prawicową i islamofobiczną”.
  • Kardynał Christoph Schönborn,   — arcybiskup Wiednia   — ostatnio ostrzegł, że w obliczu europejskiego kryzysu migracyjnego, największym ryzykiem jest powrót „nowego nacjonalizmu”.

— Stwierdził również,   — że wyzwanie wobec uchodźców tworzy „ryzyko, że wszyscy zaczną się wycofywać z polityki jedności” i że „powrócą granice, bariery, ściany i Żelazna Kurtyna”.

View original post 303 słowa więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.