KE: Węgry nie mają prawa do decyzji o przyjęciu imigrantów w drodze referendum

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_u_ue_zsrr-300x200Rzecznik prasowa Komisji Europejskiej — Natasha Bertaud — zakwestionowała w czwartek prawo Węgier   do   zdecydowania   w   drodze referendum w sprawie obowiązkowych   kwot uchodźczych, — narzuconych w zeszłym roku przez liderów UE,   — w tym przede wszystkim przez Niemcy.

– Nie rozumiemy, jak ma się to do procesu decyzyjnego, na który zgodziły się wszystkie kraje UE w drodze traktatów

– oświadczyła.

Zapowiedziała,   — że   Węgry   mają   prawo  jedynie do debaty na ten temat, —  zatem wynik referendum nie może być wiążący.

— Dodała, że czeka na wyjaśnienia węgierskiego rządu co do rzeczywistego charakteru zapowiedzianego głosowania.

Wygląda  zatem na to,   — że jeżeli dotychczas bezczelność eurokratów stała na wysokim poziomie, teraz sięgnęła zenitu.

Należy bowiem przypomnieć,   — że we wrześniu zeszłego roku premier Węgier Viktor Orban zagłosował przeciwko planowi rozmieszczenia muzułmańskich imigrantów w krajach członkowskich.

— Niejasna pozostaje kwestia podpisu pod wnioskami końcowymi z ostatniego szczytu UE, w których – jak twierdzi Jobbik – znalazł się zapis o jak najszybszym implementowaniu postanowień o relokacji.

Premier Węgier Viktor Orban ogłosił w środę zamiar przeprowadzenia referendum,   — podkreślając, iż Bruksela   — nie ma prawa

— „na nowo tworzyć europejskiej tożsamości kulturowej i religijnej”.

***

Źródło: EUbusiness

Karolina Maria Koter

Opublikowano 25 lutego 2016

Za; http://prawy.pl/27294-ke-wegry-nie-maja-prawa-do-decyzji-o-przyjeciu-imigrantow-w-drodze-referendum/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, ISIS, ISLAM, POLITYKA, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA, Węgry. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.