Hollande chce, by UE ostrzej potraktowała Polskę? Mówił o zawieszeniu członkostwa.

mid_41430Prezydent Francji Francois Hollande stwierdził w radiu France Inter, — że Bruksela powinna ostro traktować państwa unijne, w których do władzy doszły ugrupowania prawicowe.

Na przykład – Polskę.

– Członkostwo państw w Unii Europejskiej może być zawieszone,  ponieważ Europa ma narzędzia prawne, zagwarantowane w traktatach, by zapobiegać naruszeniom zasad demokratycznych

– mówił Hollande.

Dodał jednak, że

— „kiedy wolność mediów jest zagrożona, albo gdy naruszane są konstytucja i prawa, — Europa nie może działać wyłącznie jako zabezpieczenie, lecz powinna wprowadzić procedury w celu wyeliminowania takich krajów z powodu naruszeń”.

Francuski prezydent opowiedział się za daleko idącym monitoringiem i „kontrolą” prewencyjną proponowanych zmian w ustawodawstwie polskim.

Komisja Europejska 13 stycznia wszczęła wobec Warszawy „procedurę ochrony   praworządności”   —   w   związku  z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

W 2000 r. czternaście państw członkowskich Unii Europejskiej wprowadziło na okres ośmiu miesięcy sankcje polityczne wobec Austrii, po tym, — jak w skład wiedeńskiego rządu weszła Partia Wolnościowa Jorga Haidera.

— Kraje unijne zamroziły wówczas oficjalne kontakty z politykami rządu austriackiego.

Jednak   jak  pisał tuż przed zniesieniem sankcji berliński dziennik „Die Welt”, — Komisja Europejska normalnie pracowała z przedstawicielami Austrii.

Dlatego też podjęła się mediacji w sprawie zniesienia ograniczeń w kontaktach.

Haider naraził  się niektórym państwom Unii   — chwaląc politykę zatrudnienia partii nazistowskiej i twierdząc, że obozy koncentracyjne były zwykłymi obozami karnymi.

— Polityk zginął w wypadku samochodowym w 2008 r.

Obecne komentarze Hollande’a pojawiły się w czasie, gdy jego popularność gwałtownie spada.  

— Według   ostatnich badań,  —  74 proc. Francuzów nie chce, by socjalistyczny prezydent lub jego poprzednik Nicolas Sarkozy starali się o fotel w 2017 roku.

Jak wynika z badania opublikowanego w zeszłym miesiącu przez „Le Parisien”, — 56 proc. respondentów zamierza udzielić wsparcia w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Alainowi Juppé.

— Natomiast 38 proc. będzie głosować na obecnego premiera Manuela Vallsa lub liderkę Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Źródło: euractiv.com, AS.
http://www.pch24.pl/

Dla Polski najlepszym wyjściem byłoby wyrzucenie z Unii Europejskiej, z natychmiastowym anulowaniem wszelkich obowiązków wobec tej organizacji.
— Zwykłe zawieszenie w prawach członka – o ile się cokolwiek znam na mentalności plemienia Hollande’a – oznaczać może tylko jedno: pozbawienie praw, ale utrzymanie obowiązków.
Admin

https://marucha.wordpress.com/2016/02/27/hollande-chce-by-ue-ostrzej-potraktowala-polske-mowil-o-zawieszeniu-czlonkostwa/#more-56444

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, Francja, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, Roszczenia wobec Polski, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA, WYBORY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.