Bolek, Bolkiem, ale Ministerstwo Finansów wciąż zaciąga nowe długi! Wczoraj powiększyło zadłużenie o kolejne 6 miliardów złotych!

 Od początku 2016 roku Ministerstwo Finansów  powiększyło  zadłużenie naszego kraju już o 20,13 mld zł!

szalamacha-KPRM-CC-1,0-F-466 Szalamacha KPRM (Flickr.com / CC 1.0)

Zgodnie   z   komunikatem   opublikowanym   przez  Ministerstwo Finansów, — wczoraj na aukcji polskiego długu   — rząd sprzedał obligacje Skarbu Państwa za łączną kwotę 6 miliardów złotych.   — Była to już czwarta aukcja polskiego długu licząc od początku tego roku.

Niestety, pokusa na dalsze zadłużenie będzie wysoka, bowiem – wbrew międzynarodowej nagonce na nasz kraj,  jaka w ostatnich tygodniach miała miejsce – ilość podmiotów, które chciały zostać wierzycielami Polski była wczoraj całkiem spora.

Według oficjalnych komunikatów MF   — popyt na polski dług wyniósł wczoraj niemal 12 mld zł   — (aż tyle pieniędzy inwestorzy byli chętni przeznaczyć na zakup obligacji emitowanych przez rząd).

Ostatecznie zadłużenie naszego kraju powiększyło się „jedynie” o 6 mld zł (MF sprzedało obligacje typu PS0421 za 4 mld 335 mln zł i obligacje typu WZ0120 za 1 mld 665 mln zł).

Wiem, że wczoraj w mediach królował Bolek i szafa Kiszczaka,

— nie   mniej   warto  pamiętać o ciągle powiększającym się zadłużeniu naszego kraju.

W tym roku była to już czwarta aukcja długu organizowana przez Ministerstwo Finansów.   — Wcześniejsze akcje odbyły się 7 stycznia (sprzedano obligacji za 4,56 mld zł), 28 stycznia (sprzedano obligacji za 8,07 mld zł) oraz 4 lutego (sprzedano wówczas obligacji za 1,5 mld zł).

Licząc z wczorajszą aukcją,   — od początku roku MF powiększyło w ten sposób zadłużenie naszego kraju już o 20,13 mld zł!

***

Źródła:
MF sprzedało obligacje za 4,56 mld zł przy popycie 7,24 mld zł (Bankier.pl)
MF sprzedało obligacje za 8,07 mld zł, popyt sięgnął 11,9 mld zł (PB.pl)
MF sprzedało obligacje o wartości 1505 mln zł (PB.pl)
MF sprzedało obligacje za 6 mld zł (Bankier.pl)

wpis z dnia 19/02/2016

http://niewygodne.info.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Bieda, FINANSJERA ŚWIATOWA, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POlska w likwidacji, SPOŁECZNO-POLITYCZNE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.