Pod znakiem Krzyża – krucjaty odkłamane

forumdlazycia Tradycji Katolickiej

knights-templar-645x360

W dzisiejszym świecie, usłyszeć można wiele błędnych lub zakłamanych opinii o krucjatach.   —  Opisuje się je obecnie jako barbarzyńskie wyprawy łupieżcze, wskazuje jako powód wstydu dla katolików.

Atak na krucjaty jest częścią szerszego zjawiska przeinaczania faktów historycznych, ich błędnego interpretowania w celu podważania nauk Kościoła.

Koronnymi  argumentami wrogów Kościoła Katolickiego są — „krucjaty, palenie   czarownic,   Święta   Inkwizycja,   prześladowanie   naukowców   lub Żydów”.

Tą   kłamliwą   narrację   zawdzięczamy   głównie   protestanckim myślicielom i historykom,   —  spopularyzowaną   przez   hollywoodzkie produkcje filmowe.   Mimo, że mija się ona z prawdą historyczną,  — stała się dominująca.

Wyprawy krzyżowe należą do najbardziej wypaczanych i źle rozumianych wydarzeń w historii Kościoła.   — Powszechnie uważa się, że krucjaty stanowiły niczym nieuzasadniony akt agresji.

Ich głównym celem była kolonizacja Bliskiego Wschodu i narodziły się z chciwości,   chęci   rabunku  i pragnienia bogactwa.

Istnieje   też mit o masakrze w Jerozolimie po jej zdobyciu przez krzyżowców w 1099…

View original post 3 676 słów więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.