Izrael nadal nawet zimą – trzyma aresztowane palestyńskie dzieci w klatkach pod gołym niebem

American Herald Tribune/ 8 stycznia 2016

Children_at_Qalandia_checkpoin© Scott Campbell/ flickr – Dzieci w punkcie kontrolnym Kalandia

W artykule brytyjskiej gazety Independent z listopada 2015 roku przytoczono dane pozarządowej organizacji Klub Więźniów Palestyńskich (Palestinian Prisoners Club, PPC),

— wskazujące, że w pierwszej połowie 2015 roku w samej tylko Jerozolimie zostało aresztowanych co najmniej 600 palestyńskich dzieci,  —  a około 40% z nich było wykorzystywanych seksualnie.

Nowy, styczniowy raport, również opublikowany przez Independent, ujawnia,   — że rząd izraelski torturuje dzieci i przetrzymuje je zimą w klatkach pod gołym niebem.

Według przytoczonego w Independent raportu, opublikowanego przez Społeczny Komitet Przeciwko Torturom w Izraelu (Public Committee Against Torture in Izrael, PCATI),

—  „dzieci oskarżone o drobne przestępstwa  —  były wystawiane w klatkach na widok publiczny, — grożono im, — były obiektem przemocy seksualnej   — oraz stawiane przed sądem wojskowym bez pełnomocnika”.

Podczas wizyty prawników z izraelskiego Biura Obrońców z Urzędu (PDO) odkryto szokujące szczegóły zajść w aresztach.

Biuro opisało to na swojej stronie internetowej:

„Podczas   naszej   wizyty, która odbyła się podczas ostatniej silnej burzy, jaka nawiedziła kraj,   — adwokaci spotkali się z zatrzymanymi, którzy opisali im wstrząsającą sytuację:

— kilkudziesięciu więźniów przeniesiono w środku nocy do stalowych klatek na zewnątrz tymczasowego obiektu IPS [Izraelskich Służb Więziennych] w Ramli.

Okazuje się,   — że   ten proceder, w ramach którego więźniowie czekają w klatkach na zewnątrz,  —  trwał kilka miesięcy i był zatwierdzony przez innych urzędników”.

SM4A6820Według raportu incydent w Ramli jest tylko jednym z przykładów szerokiego zakresu nadużyć i zadawanego cierpienia.

Jeśli chodzi o zarzuty, na podstawie których dzieci są zatrzymane,  — dane pochodzące z kampanii PCATI ujawniają, że

— „większość zatrzymanych palestyńskich dzieci jest oskarżona o rzucanie kamieniami”.

74% tych dzieci doświadczyło przemocy fizycznej podczas aresztowania, przenosin bądź przesłuchań

– dodaje raport,  

— podkreślając,   — że rząd Izraela jest jedynym rządem,   — który systematycznie zaskarża dzieci do sądów wojskowych, i że

— „żadne izraelskie dziecko nie miało do czynienia z systemem sądów wojskowych”.

W ciągu zaledwie pierwszych trzech tygodni listopada 2014 roku — Izrael uprowadził co najmniej 380 Palestyńczyków z okupowanego Zachodniego Brzegu i Wschodniej Jerozolimy.

W przeglądzie danych dotyczących praw dziecka z 2013 roku   — Komitet Praw Dziecka (CRC) podlegający ONZ

— wyraził głębokie zaniepokojenie omawianymi praktykami stosowania tortur i złego traktowania oskarżonych   — i przetrzymywanych przez wojsko i policję palestyńskich dzieci  

— oraz nieudolnością państwa w zakończeniu tych praktyk, — pomimo wielokrotnie wyrażanego zaniepokojenia przez organy traktatowe.

Komitet dodał też, że

— „ciągle stosowane są:   — przemoc fizyczna i werbalna, poniżanie, bolesne ograniczenia, zakładanie na głowy worków, groźby śmierci, przemoc fizyczna  

—  i przemoc seksualna wobec przetrzymywanych lub członków ich rodzin oraz ograniczenia w dostępie do toalety, wody i jedzenia”.

Raport CRC wyjaśnił również,   — że armia izraelska wielokrotnie używała palestyńskich dzieci w roli żywych tarcz.

Prawdopodobnie w 17 izraelskich więzieniach i obozach jest przetrzymywanych ponad 7000 Palestyńczyków.

Kilka organizacji praw człowieka wielokrotnie wzywało ONZ, żeby powstrzymał Izrael od torturowania i aresztowania palestyńskich dzieci

— i sądzenia ich na mocy prawa wojskowego — oraz wymógł uwolnienie wszystkich nielegalnie zatrzymanych dzieci.

***

Komentarz SOTT: Izraelskie barbarzyństwo już wcześniej było zgłaszane i rzekomo powstrzymane.

Dzieci w klatkach: Grupa praw człowieka oskarża Izrael o tortury [1 stycznia 2014]

— Ten najnowszy raport wykazuje,   — że wciąż praktykowane jest trzymanie dzieci w klatkach.

Izrael od dawna jest znany z przerażającego traktowania palestyńskich dzieci, mimo to nigdy nie został pociągnięty za to do odpowiedzialności.

* Raport na temat przemocy seksualnej wobec więzionych palestyńskich dzieci
* Izrael poddaje palestyńskie dzieci „spirali niesprawiedliwości”
* Raport ONZ ponownie krytykuje Izrael za epidemię dziecięcej prostytucji

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT: Israel STILL keeping detained Palestinian kids in outdoor cages in winter: Rights group

— iza @

17 Luty 2016

Za; https://pracownia4.wordpress.com/2016/02/17/izrael-nadal-nawet-zima-trzyma-aresztowane-palestynskie-dzieci-w-klatkach-pod-golym-niebem/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III Wojna Światowa?, IZRAEL, JUDAIZM - ŻYDZI, PALESTYNA, POLITYKA, PRAWA CZŁOWIEKA, PROTESTY, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.