W Canal + o neonazistach na Ukrainie

maski re

Telewizja francuska o ukraińskich neo-nazistach.

1 lutego 2016 r. – pomimo protestu ambasady Ukrainy – pokazała film dokumentalny o roli odgrywanej przez neo-nazistów na Ukrainie.

A kiedy na to odważy się TVP?

We Francji Telewizja Canal+ pokazała wczoraj film dokumentalny o Ukrainie.  

— W adnotacji do filmu „Maski rewolucji” na kanale Canal +   — czytamy, że obraz przedstawia specjalne śledztwo w sprawie wydarzeń na Ukrainie w lutym 2014 roku.

W szczególności mowa o ultraprawicowych grupach wspieranych przez Stany Zjednoczone  —  i rzeźni w Odessie urządzonej przez ukraińskich nacjonalistów.

— „Paul Moreira zrywa maskę z dzisiejszej Ukrainy i prowadzi dochodzenie na pierwszej linii frontu nowej „zimnej wojny” między Wschodem a Zachodem”

– podano w komunikacie.

Autor filmu,   — znany dziennikarz telewizyjny Paul Moreira — wcześniej opowiedział w wywiadzie dla RIA Novosti,   — że chciał zrozumieć przyczyny masakry w Odessie:

— „Ona całkowicie została przemilczana w Europie, nikt nie wiedział o niej,   — w tym ja.

Kiedy tam przyjechałem, to byłem w szoku — 45 osób zostało zabitych w centrum Europy   — i nikt o tym nie wiedział!”

Podczas zdjęć dziennikarz rozmawiał z przedstawicielami grupy „Azow”, „Prawy sektor”   — i badał wpływ Stanów Zjednoczonych na zdarzenia w kraju.

Pokaz tego filmu jest tym bardziej ważny we Francji,   — ponieważ pod znakiem Wilczego Haka SS   — popełniła tam liczne zbrodnie wojenne, najbardziej znana   — to zbrodnia wojenna w Oradour-sur-Glane

— Żołnierze dywizji „Das Reich” we francuskim miasteczku Oradour-sur-Glane zamordowali 642 osoby,   — w tym 207 dzieci.

Kobiety wraz z dziećmi zostały zamknięte w kościele, który został podpalony. — Przez okna niemieccy SS-mani wrzucali granaty, a do próbujących uciekać strzelali z broni maszynowej.

Dzień wcześniej w innym miasteczku   — SS-mani spod znaku Wilczego Kła zamordowali 99 Francuzów, powiesili 98, a jednego zastrzelili przy próbie ucieczki.

— Planowali powiesić 120, ale zabrakło im sznurów,   — więc tylko dlatego ulegli błaganiom francuskiego księdza, który spowiadał zakładników przed powieszeniem.

Znana jest wypowiedź jednego z dowódców SS spod znaku Wilczego Haka – w reakcji na prośby francuskich obywateli o powstrzymanie się przed egzekucjami cywilnej ludności powiedział,

—  że w Charkowie i Kijowie (czyli na Ukrainie)  —  jego dywizja powiesiła nie stu,   — lecz sto tysięcy ludzi!!!

Teraz, na Ukrainie, to samo nazistowskie godło z dumą noszą na rękawach ukraińscy nacjonaliści.

Godłem 2.   Dywizji Pancernej SS „Das Reich” był Wilczy Hak,   — ten sam, co u ukraińskich nacjonalistów w neonazistowskim ukraińskim pułku „Azow”.

Gdy czyta się rozkazy (archiwalne) dowódcy 2. Dywizji Pancernej SS „Das Reich” Heinza Lammerdinga w sprawie zwalczania partyzantów i brania zakładników spośród ludności cywilnej,   — uderza podobieństwo terminologiczne do komunikatów rządu i armii ukraińskiej ze strefy Anty-Terrorystycznej Operacji

– podobnie,   — prawie identycznie — mówi się o walce z terrorystami, i przekłada odpowiedzialność za ofiary cywilne na terrorystów….

Ambasada   Ukrainy   we   Francji  zażądała od kanału telewizyjnego Canal + — zrezygnowania z transmisji 1 lutego filmu dokumentalnego o Majdanie.

Odpowiednie oświadczenie zamieszczono na stronie ambasady na Facebooku.

Władze kanału telewizyjnego Canal + nie zgodziły się na zastosowanie takiej cenzury prewencyjnej   — i film został wyemitowany w zaplanowanym dwa tygodnie wcześniej terminie.

Tradycyjnie reżyser został zaatakowany przez zwolenników neo-nazistów jako zwolennik Putina.

——————————————————–

Tadeusz Isakowicz-Zaleski
isakowicz.pl

Za; http://mysl-polska.pl/776

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii FILMY - MUZYKA, Francja, HISTORIA EUROPY, II Wojna Światowa, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.