MSZ: USA to nasz obrońca, chcemy jeszcze bliższych stosunków

Jan-Dziedziczak-207x300Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak / fot. Wikimedia Commons

W polskiej polityce zagranicznej wszystko po staremu. —  Klucz Warszawy do bezpieczeństwa to „intensyfikowanie stosunków” z USA.

— Podstawowe zadanie Polaków za granicą – pilnowanie, by mówiło się o nas tylko dobrze.

Polityk PiS tłumaczył się również amerykańskiemu sojusznikowi z sytuacji w kraju – musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące sprawy Trybunału Konstytucyjnego.

Jak jednak zapewniał po spotkaniu,  —  jego wyjaśnienia w tej sprawie zadowoliły rozmówczynię.

Na tyle,   — by poruszyć także kwestię „pomysłów na wzmocnienie relacji polsko-amerykańskich”.  — Nie wiadomo, czy wśród pomysłów była sprawa przyznania Polakom prawa wjazdu do USA bez wiz.

Być może Dziedziczak uznał,   — że jej poruszanie byłoby nie na miejscu – w końcu, jak wielokrotnie powtarzał,   — to   dzięki  współpracy z Waszyngtonem Polska jest bezpieczna, a dobre relacje dwustronne trzeba jeszcze zintensyfikować.

W programie wizyty nie zabrakło spotkania z Polonią.

Jej przedstawicieli Dziedziczak przekonywał do konieczności obrony dobrego imienia Polski – zarówno w kwestii relacjonowania wydarzeń II wojny światowej, jak i co do aktualnych doniesień z Warszawy.

Specjalnie przekonywać nie musiał – jak z zadowoleniem deklarował po spotkaniu,

— „sugestie niektórych lewicowych mediów, że demokracja (w Polsce – przyp. red.) jest zagrożona,   — zostały przez środowiska polskie odrzucone”.

Dziedziczak w USA spotka się jeszcze z przedstawicielami think tanków, odwiedzi Polonię w Chicago i tamtejsze władze miejskie,   — a także weźmie udział w śniadaniu modlitewnym, na które przybędą również wpływowi politycy i ludzie biznesu.

———————————————————-

4 lutego 2016

Za; http://strajk.eu/msz-usa-to-nasz-obronca-chcemy-jeszcze-blizszych-stosunkow/

Ten wpis został opublikowany w kategorii JUDAIZACJA POLSKI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, POLITYKA, POLONIA, POLSKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.