Nie bierzmy przykładu z Żydów – Rozmowa z Ewą Kurek

mid_40429Po siedemdziesięciu latach nieistnienia polskiego głosu w światowych mediach — mamy do odrobienia ogromną pracę nad wizerunkiem Polski w świecie,

— zwłaszcza w aspekcie zafałszowanych faktów z okresu drugiej wojny światowej oraz stosunków polsko-żydowskich

– mówi Ewa Kurek, specjalistka w dziedzinie stosunków polsko-żydowskich, w rozmowie z Romanem Motołą.

W zagranicznych mediach sformułowania typu: — polskie obozy koncentracyjne bądź polski antysemityzm pojawiają się tak często, że chyba to już nikogo nie zaskakuje.

Prowokują one jednak pytanie:   — skąd bierze się zjawisko przypisywania nam najgorszych zbrodni i intencji?   — Jak staliśmy się dyżurnymi „żydożercami”?

– Może na pozór zabrzmi to niezbyt logicznie,   ale kandydatami na dyżurnych „żydożerców” staliśmy się w XIV wieku,   kiedy Kazimierz Wielki sprowadził Żydów do Polski.

Żydzi bowiem od dwóch i pół tysiąca lat   gojów, którzy udzielali im gościny, zawsze nazywali Hamanami (od okrutnika Hamana z Księgi Estery, który chciał wymordować Żydów w Persji).

Istnieją   dowody na to,  

że w starożytności Hamanami byli goszczący Żydów Rzymianie,

w średniowieczu Anglicy,

ale od XIV wieku już przede wszystkim Polacy.

W połowie XIX wieku Niemcy wymyślili pojęcie antysemityzmu.

Żydzi przyjęli je za własne   i od tamtego czasu narody, które udzieliły im gościny, zamiast Hamanami, nazywają antysemitami,   bo to bardziej nowoczesne i zrozumiałe dla świata.

Miano dyżurnych antysemitów przypadło nam,   bo do drugiej wojny światowej Polska była znaczącym ośrodkiem żydowskiej diaspory.

Przypisywanie Polakom antysemityzmu wynika zatem nie z naszej postawy na przestrzeni co najmniej siedmiuset lat,   lecz z faktu, że jesteśmy…

——————————————————————

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie „Polonia Christiana”.

Za; http://www.pch24.pl/nie-bierzmy-przykladu-z-zydow,40429,pch.html

Zobacz:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, HISTORIA POLSKI, Holokaust, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POlska w likwidacji, Roszczenia żydowskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nie bierzmy przykładu z Żydów – Rozmowa z Ewą Kurek

  1. Pingback: Nie bierzmy przykładu z Żydów – Rozmowa z Ewą Kurek – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.