Ukraińscy samorządowcy: lwy z Cmentarza Orląt Lwowskich mogą mieć „antyukraiński charakter”

c8a51feebc6a17747a3432790129b4ddLwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Fot. vgolos.com.ua

Lwowska   rada  obwodowa przyjęła wniosek neobanderowskiej “Swobody”, — by sprawdzić,  — czy powrót lwów na Cmentarz Orląt Lwowskich odbył się zgodnie z prawem.

W treści uchwały stwierdzono,   — że same posągi oraz fakt ich przywrócenia na swoje miejsce mogły mieć „antyukraiński charakter”.

Jak stwierdzono w oświadczeniu, — demontaż posągów oraz ich ponowna instalacja odbyły się z naruszeniem procedur.   —  Zabrakło m.in. odpowiednich decyzji organów władzy oraz zgody specjalnej komisji.

Stwierdzono również,   — że obecne ustawienie lwów na Cmentarzu Orląt mogło mieć   — „antyukraiński charakter”.

„Obiekty te w oryginalnej wersji zawierały jednoznaczną symbolikę, która w połączeniu z innymi symbolami militarnymi   — (np. polski miecz – Szczerbiec)   — tworzyły i nadal tworzą kontekst,

— który może mieć treść antyukraińską, — symbolizować okupację ukraińskich ziem   — i obrażać uczucia narodowe Ukraińców”

– napisano.

Za przyjęciem uchwały, skierowanej do mera Lwowa Andrija Sadowego, głosowało 59 spośród 84 deputowanych.  

— Sprawą ma zająć się policja.

Inicjatorem akcji jest deputowany neobanderowskiej „Swobody”, Ołeh Pankewycz.

Wcześniej z podobną inicjatywą wystąpiła na forum lwowskiej rady miejskiej przedstawiciela tej frakcji,   — Mariana Batiuk.

Dwa kamienne lwy, będące oryginalnie częścią kolumnady Pomnika Chwały, — powróciły na Cmentarz Orląt Lwowskich 16 grudnia.

— Zabiegała o to polska Fundacja Dziedzictwa Kulturowego oraz Towarzystwo Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie.

———————————————————
zaxid.net / Kresy.pl
Środa, 27 stycznia 2016
Za; http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-samorzadowcy-lwy-z-cmentarza-orlat-we-lwowie-moga-miec-antyukrainski-charakter-

Komentarze:

jaroslaus:

27.01.2016 00:26
a miało być tak pięknie – chachły i parchy razem

tagore:

27.01.2016 00:33
I bardzo dobrze, lepiej dla Polski aby konfrontacja w takich kwestiach pomiędzy Ukrainą i Polską zaszła teraz niż za kilka lat. tagore

Leszek1:

27.01.2016 03:32
Boje sie, ze to za malo, by doszlo do konfrontacji. Dwoch ministrow – Waszczykowski i Macierewicz sa zaslepieni Zachodem i mozna sie spodziewac, ze beda za wszelka cene wykonywac polecenia globalistow.

Nie zdziwie sie jezeli beda chcieli oddac Ukrainie Przemysl i troche obszaru Polski, zeby tylko zapewnic sobie ich przyjazn. — Wydaje mi sie, ze ten duet nie dorosl mentalnie do wykonywania swoich funkcji i ponoszenia odpowiedzialnosci za swoje decyzje.

UPAdlina:

27.01.2016 08:29
podejrzewam, że nawet jak waszczykowski i macierewicz zostaną oszczani i osrani przez członków upadlińskiej banderowskiej junty, to dalej będą im lizać zady!!!!!!!!!!! Tfu!!!! Ale żeśmy ku..wa doczekali czasów!!!!!!!!!!!!!!!

KP:

27.01.2016 09:30
Czyli „wojna” o lwy! — Antypolski charakter to ma postać ukraińskiego konsula w Lublinie niejaki Vasyl Pavlyuk wywodzący się ze neobanderowskiej swobody. — I tacy ludzie są w Polsce na placówkach i polski MZS to toleruje.

Beresteczko1651:

27.01.2016 09:31
Oczywiście, że mają antyukraiński charakter. — Cały Lwów i pozostałe ziemie okupowane przez Ukraińców mają antyukraiński charakter, ponieważ są polskie!

KP:

27.01.2016 09:39
A i jeszcze jedno.  — Brak informacji, jakie ugrupowania poparły tą rezolucję. Potrzebne były chyba głosy Samopomocy mera Sadowego – tego co to jest nazywany przez jednych przyjacielem Polski, i który świętuje pod pomnikiem zbrodniarza Bandery! Słowem kolejna antypolska akcja podjęta przez radnych Lwowa. Pankewycz znany jest z takich akcji w przeszłości.

rebeliant80:

27.01.2016 09:55
Proponuję przeprosić, na koszt Polski zdemontować, oraz w ramach rekompensaty udzielić kolejne 4 mld bezzwrotnej pożyczki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA POLSKI, III RP, Lwów, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, Roszczenia ukraińskie, SS Galizien, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.