Jak długo będziemy to znosić?! – Kolejny rozwydrzony student-banderowiec z Ukrainy

Kolejny rozwydrzony student-banderowiec z Ukrainy rozrabia w Lublinie.

250c9724c4b8121339d9f8e58ad39ebc,13,0Nie chciał opuścić akademika, awanturował się, — a policjanci znaleźli u niego niezarejestrowaną kuszę, a także – wg relacji świadków, — symbole banderowskie oraz flagę polską z namalowanymi… genitaliami.

Kolejny już student z Ukrainy daje dowód braku szacunku dla państwa-gospodarza i cywilizowanych europejskich zwyczajów.

W odpowiedzi na zapytanie prasowe, otrzymałem następującą odpowiedź z Biura Prasowego KWP w Lublinie:

„Potwierdzam informację o interwencji przeprowadzonej przez policjantów w domu studenckim wobec 18-letniego ob. Ukrainy, który miał nakaz opuszczenia pokoju akademika, w którym wcześniej mieszkał. — Młody mężczyzna nie chciał się do tego zastosować i awanturował się.

W trakcie interwencji policjanci znaleźli u niego kuszę. 18-latek trafił na IV komisariat. — Będzie odpowiadał za wykroczenie — brak zarejestrowania takiego rodzaju broni.

asp. Anna Kamola”.

Wobec potwierdzenia przez policję interwencji, do której doszło w DS HELIOS w nocy z 3. na 4. grudnia,   — jak również w związku z informacjami na temat innych szczegółów zajścia (w tym o posiadaniu przez zatrzymanego materiałów propagujących banderyzm oraz znieważających polski symbol narodowy)

—   Powiernictwo Kresowe występuje do prokuratury o prowadzenie wobec obwinionego postępowania z art. 137, par. 1 oraz art. 256, par. 11 kk, tj. w zakresie znieważenia polskiej flagi państwowej i propagowania nazistowskiej, totalitarnej ideologii banderowskiej  —  (niezależnie od już postawionego zarzutu posiadania broni bez wymaganej rejestracji).

Jednocześnie Powiernictwo Kresowe występuje do rektora UMCS z wnioskiem o relegowanie obwinionego z uczelni,   — a także z zapytaniem

— jakie działania zostaną podjęte dla uniknięcia takich zdarzeń i zachowań na przyszłość.

Gdyby władze Uniwersytetu nie chowały głowy w piasek wobec narastającego problemu napięć na tle etnicznym, wyobcowania i agresji ze strony studentów pochodzących z Ukrainy – być może do tego typu zdarzeń by nie dochodziło.

Ile jeszcze musi się zdarzyć, co jeszcze muszą zrobić młodzi banderowcy,

— by władze państwowe, akademickie i samorządowe przestały udawać, że niebezpieczeństwo nie istnieje? 

Czy otworzą im oczy dopiero zamieszki etniczne na polskich wyższych uczelniach? 

Niestety, wiele uczelni traktuje napływ studentów z zewnątrz, — w tym z Ukrainy,   — jako łatwy zastrzyk gotówki   — (czy to ze środków budżetu państwa polskiego, czy od samych zainteresowanych – bo biedni studiować tu nie przyjeżdżają…) 

—  bez cienia refleksji   — jak wielka odpowiedzialność, — ale także zagrożenie, choć i szansa się z tym wiąże. 

Bezkrytyczne tolerowanie nacjonalistycznych, ale i po prostu chuligańskich wybryków ze strony naszych „gości”  —  jest zaprzeczeniem roli szkolnictwa wyższego w dziele kształtowania charakterów i postaw nie tylko obywatelskich,   — ale także zgodnych z interesami państwa i narodu polskiego.

Jeśli zaś ktoś nie umie ich uszanować – nie powinno być dla niego miejsca nie tylko w polskiej szkole i na uczelni – ale w ogóle w granicach RP.

—————————————————————————

Konrad Rękas

7.12.2015
Za; http://chart.neon24.pl/post/127884,jak-dlugo-bedziemy-to-znosic
Ten wpis został opublikowany w kategorii AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, PROTESTY, Roszczenia ukraińskie, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, SS Galizien, Ukraina, UPA-OUN, Zbrodnie ukraińskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jak długo będziemy to znosić?! – Kolejny rozwydrzony student-banderowiec z Ukrainy

  1. Tamu pisze:

    Na pal z nim!

Możliwość komentowania jest wyłączona.