Niemieckie służby stracą prawo do pacyfikacji w Polsce? Jest projekt uchylający ustawę 1066!

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????fot. Polskie Radio

W Sejmie jest już projekt ustawy znoszący tzw. “ustawę o bratniej pomocy” (10-66),   — która dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”.

— Projekt uchylający ustawę 10-66 do laski marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego,  — zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

Przypomnijmy,   — że na początku stycznia 2014 roku, Sejm – głosami PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota – przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski (tzw. ustawa 10-66).

Ustawa ta dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku — “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” —  oraz “porządku publicznego”.

Kilkanaście miesięcy później – w lipcu 2015 roku – na bazie możliwości przewidzianych “ustawą 10-66”,

— weszło w życie porozumienie o współpracy polskiej i niemieckiej policji, które znacząco wykracza poza europejskie standardy.

Funkcjonariusze z Niemiec nabyli m. in. uprawnienia do użycia broni na terytorium Polski   — nie tylko w sytuacji, w której miałoby to uratować ich życie.

Ponadto przyjęta umowa daje niemieckim policjantom możliwość prowadzenia na terytorium naszego kraju działań o charakterze niejawnym (“undercover”).

Odpowiednia interpretacja zapisów umowy pozwoli również na podporządkowanie polskich jednostek policji   — zwierzchnictwu niemieckiemu.

Warto podkreślić,   — że uchylenie ustawy 10-66 – co przewiduje projekt złożony przez Winnickiego – automatycznie wymusi na stronie polskiej wypowiedzenie porozumienia o współpracy polskiej i niemieckiej policji z lipca 2015 roku.

—————————————————
Dzięki: NiewygodneInfo
Za; http://newsweb.pl/2016/01/16/niemieckie-sluzby-straca-prawo-do-pacyfikacji-w-polsce-jest-projekt-uchylajacy-ustawe-1066/
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, Niemcy, PAWEŁ KUKIZ - RUCH, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, PRAWO, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.