Niemcy mają dość! Merkel stanie przed Trybunałem? Jest pozew przeciwko kanclerz Niemiec!

angelamerkel—————————————————————————————————————————————————

— Grupa prawników domaga się, aby niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe   — uznał  decyzję Angeli Merkel o otwarciu granic dla uchodźców za niezgodną z ustawą zasadniczą

– pisze “Der Spiegel”.

Gazeta informuje,   — że skarga przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Niemiec trafiła już do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

Clemens Antweiler,   — adwokat z Düsseldorfu i autor pozwu, — powiedział w rozmowie z “Der Spiegel”, — że Merkel, realizując swoją politykę,

— “nie ma prawa przekraczać granic ustaw i nadużywać uprawnień, które otrzymała od wyborców za pośrednictwem parlamentu”.

Adwokaci chcą,   — by decyzję niemieckiej kanclerz z 4 września 2015 roku o otwarciu granic dla uchodźców   — Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodną z ustawą zasadniczą.

Grupa prawników przekonuje,   — że Merkel uniemożliwiła zastosowanie niemieckiego prawa dotyczącego azylu oraz tzw. rozporządzenia Dublin III.

— Na jego podstawie cudzoziemcy są zawracani do krajów odpowiedzialnych za rozpatrzenie ich wniosków uchodźczych.

Z kolei szef niemieckiego MSW,   — Thomas de Marize, — powiedział w rozmowie z “Bildem”,

—  że   policja odsyła codziennie od 100 do 200 migrantów, którzy docierają do granicy.

W jego opinii system weryfikacji cudzoziemców jest sprawny.

– Oferujemy schronienie ludziom, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniami.   — Natomiast osoby, które nie szukają u nas schronienia, są zwracane

– podkreślił de Marize.

—————————————————————
źródło: TV Republika
Za; http://newsweb.pl/2016/01/25/niemcy-maja-dosc-merkel-stanie-przed-trybunalem-jest-pozew-przeciwko-kanclerz-niemiec/
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, ISIS, ISLAM, Multikulturalizm, Niemcy, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA, PRAWO, PROTESTY, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA, ŁAMANIE PRAWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.