Do Sejmu trafił projekt uchylający ustawę 10-66. Czy niemiecka policja straci prawo do interwencji w Polsce?

10   stycznia   2014 r.   Sejm  RP uchwalił ustawę legalizującą udział formacji   zbrojnych   państw   trzecich   —   „we wspólnych operacjach”, — do których zaliczone zostały działania w celu ochrony porządku, bezpieczeństwa i zapobiegania przestępczości w związku ze zgromadzeniami,   imprezami   masowymi  lub podobnymi wydarzeniami na terytorium Rzeczypospolitej

Wnioskodawcą projektu jest premier Donald Tusk.”
http://futrzak.wordpress.com/2014/01/16/bo-polska-sama-bronic-sie-ani-porzadku-utrzymac-juz-nie-potrafi/

pol 1polizei_Libertinus_cc-by-sa-2,0_466 2foto: Libertinus (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W Sejmie jest już projekt ustawy znoszący tzw. “ustawę o bratniej pomocy” (10-66), — która dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku

— “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”.

Projekt   uchylający   ustawę 10-66   —   do  laski marszałkowskiej złożył Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego, zrzeszony w klubie parlamentarnym Kukiz’15.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2014 roku, Sejm – głosami PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota – przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski (tzw. ustawa 10-66).

Ustawa ta dała podstawy prawne do przyjęcia regulacji umożliwiających funkcjonariuszom obcych państw interweniować na terytorium Polski w wypadku

— “zagrożenia bezpieczeństwa publicznego” oraz “porządku publicznego”.

Kilkanaście miesięcy później – w lipcu 2015 roku – na bazie możliwości przewidzianych “ustawą 10-66”,

— weszło w życie porozumienie o współpracy polskiej i niemieckiej policji, które znacząco wykracza poza europejskie standardy.

Funkcjonariusze z Niemiec nabyli m. in. uprawnienia do użycia broni na terytorium Polski   — nie tylko w sytuacji,   — w której miałoby to uratować ich życie.

— Ponadto przyjęta umowa daje niemieckim policjantom możliwość prowadzenia na terytorium naszego kraju działań o charakterze niejawnym (“undercover”).

Odpowiednia interpretacja zapisów umowy — pozwoli również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu.

Warto podkreślić,   — że uchylenie ustawy 10-66 – co przewiduje projekt złożony przez Winnickiego – automatycznie wymusi na stronie polskiej wypowiedzenie porozumienia o współpracy polskiej i niemieckiej policji z lipca 2015 roku.
http://niewygodne.info.pl/artykul6/02748-Jest-projekt-uchylajacy-ustawe-10-66.htm

Źródło: Poseł Robert Winnicki składa projekt ustawy znoszącej ustawę “o bratniej pomocy”! (PolskaNiepodlegla.pl)

wpis z dnia 14/01/2016

Za; http://gazetachicago.com/do-sejmu-trafil-projekt-uchylajacy-ustawe-10-66-czy-niemiecka-policja-straci-prawo-do-interwencji-w-polsce/

Czytaj także:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ANTYPOLONIZM, APELE - KOMUNIKATY, III RP, Niemcy, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, POlska w likwidacji, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, UNIA EUROPEJSKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.