USA: Nie okradajcie naszych korporacji!

corp-flag————————————————————————————————————————-

Członkowie senackiej komisji ds. finansów USA uważają, — że Komisja Europejska powinna zrezygnować z wydawania decyzji nakazujących amerykańskim   koncernom oddać do budżetów państw unijnych miliony euro zaległego podatku.

W liście skierowanym do sekretarza skarbu USA Jacoba Lew   — zaapelowali oni o zbadanie, czy amerykańskie firmy nie są w Europie dyskryminowane.

Pojawiło się w nim także zdanie mówiące o tym, — że firmy ze Stanów Zjednoczonych stały się dla Europejczyków „dostarczycielem łatwych pieniędzy”.

Tak ostrą reakcję Amerykanów wywołała konieczność oddania zaległego za wiele lat wstecz podatku, co zdaniem parlamentarzystów jest niedopuszczalne.

Wiąże się to z decyzją Komisji Europejskiej, która w październiku 2015 roku, a także na początku stycznia br.   — wydała decyzje, — by szereg międzynarodowych korporacji zapłacił zaległe podatki w Holandii, Luksemburgu i Belgii.

— Holandia i Luksemburg złożyły już odwołania od tej decyzji,   — zaś rząd Belgii rozważa złożenie takiego odwołania, — twierdząc, że ulgi i preferencje oferowane korporacjom były w pełni legalne.

(na podst. gazetaprawna.pl oprac. B.W.)
19 stycznia 2016 / Za; http://xportal.pl/?p=24252
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii FINANSJERA ŚWIATOWA, POLITYKA, USA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.