Kto jest właścicielem NBP – czy to Nowy Bank Rothschildów ? – Grzegorz Nowak |POLECAM!

NBP_Entry_AB1ab-amerbroker-pl-logo-200x65 2

 

Kto jest właścicielem NBP ?

Czy wiecie państwo jaka jest struktura własnościowa NBP ?   — Wydawałoby się, że to głupie pytanie a odpowiedź na nie jest  oczywista.

— Właścicielem   NBP   jest Państwo Polskie  —  i wynika to z istniejącej ustawy o NBP www.nbp.pl/akty_prawne/ustawa_o_nbp/ustawa_o_nbp.pdf.

Chociaż pod względem prawnym sytuacja wydaje się jednoznaczna to jednak krąży wokół tego tematu wiele niedomówień.  

W mediach zagranicznych pojawiają się informacje,   — że zaledwie kilka banków centralnych nie jest kontrolowana przez klan Rothschildów — i nie jest wśród nich wymieniana Polska.

Jak wiemy, zmienne koleje przechodził historycznie Bank of England, — będąc raz bankiem prywatnym — a później znowu stał się bankiem państwowym.

Z  kolei z zakulisowych informacji krążących w niezależnych mediach w Polsce wynika,   — że konsorcjum Rothschilda  kontroluje ponad 36 % akcji NBP — a prawdopodobnie NBP jest Polski w zaledwie 30 %.  

O reszcie udziałowców media milczą.

NBP posiada osobowość prawną i działa na podstawie specjalnej ustawy, która mówi o NBP jako o banku centralnym z prawem do emisji pieniądza.

— W myśl ustawy   — NBP nie podlega także Kodeksowi Spółek Handlowych.

Na stronach NBP trudno więc znaleźć jakiekolwiek informacje o strukturze własnościowej tej spółki.

Próbując zgłębić temat doszedłem do wniosku,   — że jedyną prawną możliwością   „wyzbycia” się jakiejś części udziałów NBP może być jakaś forma wymiany lub wniesienia udziałów NBP do Banku Rozliczeń Międzynarodowych w Bazylei.

Nawet   w   tym  jednak wypadku zachodzi wątpliwość, —  czy na taki zabieg nie musiałaby być zgodą parlamentu   — bo sama ustawa nie mówi nic na ten temat.

— Chyba, że może byłoby to w gestii zarządczej prezesa NBP —  co także wydaje mi się mało prawdopodobne.

Mamy więc jakiś dziwny dysonans pomiędzy informacjami z mediów niezależnych a logiką wynikającą z aktualnego prawa polskiego,   — w którym nie widzę żadnych logicznych i prawnych przesłanek pozwalających na utratę udziałów własnościowych państwa w NBP.  

Może w kwestii dominacji autorom chodzi o sprawowanie kontroli poprzez ustanawianie osób zarządzających bankami centralnymi.

Takie rozumienie sprawy wydaje się poprawne, —  bowiem zazwyczaj na prezesa banku centralnego nie jest powoływany nikt,  kto nie pracuje dla światowej finansjery.

— Wyjątkiem był zmarły tragicznie prezes Skrzypek.

Aktualny prezes Belka kojarzony jest między innymi z z interesami JPMorgana.

Rothschild Group – rodzinna firma banksterów,  która w opinii wielu osób jest właścicielem połowy świata na rok 2000,  — nie posiadała udziałów w zaledwie kilkunastu bankach centralnych na świecie.

— Są to między innymi banki centralne takich krajów jak:   — Białoruś, Libia, Iran, Korea Północna, Afganistan, Sudan.

Czy coś nam to mówi ?

Przecież to cała światowa „oś zła”. 

Oprócz tego grupa ta jest właścicielem takich ważnych światowych central finansowych jak:

— MFW, EBC, Bank Rezerw Federalnych FED, Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei.

Okazuje   się,   że   wrogami   „demokratycznego”   świata są takie państwa i ich władcy,   —  którzy nie chcą poddać swoich krajów w niewolę długu.

— Tak wykończono ostatnio Irak czy Libię.  

Aktualnie majątkiem rodzinnym zarządza Baron David de Rothschild – od 2013 roku prezes Międzynarodowego Kongresu Żydów.

Międzynarodowy poziom kontroli światowych finansów 

Kontrola światowych finansów przez rodzinę Rothschildów odbywa się na dwóch równoległych poziomach.

Na poziomie międzynarodowym są to  — MFW — czy najważniejszy do kontroli   banków  centralnych – Bank for International Settlements z siedzibą w Bazylei.

— Na tym poziomie realizowane są największe globalne manipulacje walutami i tu odbywa się ustalanie poziomów oprocentowania kredytów.

BRM jest forpocztą Nowego Światowego Porządku.

Banki centralne 

Na tym poziomie sprawuje się strategiczną kontrolę nad pieniędzmi każdego państwa.

— Tutaj znajduje się wykonawców do realizowania planów narodowych dla poszczególnych krajów.

Głównym celem jest ustanowienie takiego poziomu zadłużenia państwa od międzynarodowej sitwy bankowej,  —  aby mieć nad nim cały czas strategiczną kontrolę i nie pozwolić na wyjście takiego kraju z systemu.

To majstersztyk misternego planu zniewolenia całych narodów i państw.

Szefami banków centralnych wybierani są ludzie,  którzy muszą być zależni od finansowej kilki.

— Najczęściej są to ludzie na dorobku z doświadczeniem w Banku Światowym czy MFW.

Banki krajowe

Powolne przejmowanie kontroli nad największymi bankami komercyjnymi lub państwowymi w danym kraju to ostatni szczebel rozbudowanej struktury kontroli nad światowymi finansami w skali całego globu.

W praktyce pełnej kontroli nad swoimi systemami finansowymi   — nie poddały się jedynie Rosja i Chiny.

Biznesy Rothschildów w Polsce

O interesy grupy Rothschildów w Polsce dba prezes Jacek Chwedoruk.

Polski oddział Rotshchilda przejmuje najbardziej lukratywne prywatyzacje w kraju,   — jest obecny na rynku fuzji, przejęć i na rynku kapitałowym.

Klientami tej instytucji w Polsce są nasze największe firmy:   — KGHM, Zakłady Azotowe Puławy, Enea, Polkomtel, LOT, Dialog, LuxMed itp.

— Od kilku już lat najważniejsze sprawy dla Polski i polskiej gospodarki zapadają w familijnej rodzinie banksterskiej za oceanem.

Tymczasem mainstreamowe media w Polsce robią ludziom wodę z mózgu inicjując tematy typu — co co zrobi RPP, — czy stopy będą podniesione, czy obniżone — i jakie będzie to miało konsekwencje dla polskiej gospodarki.

Okazuje  się, że to wielki PIC fotomontaż,  —  bo najważniejsze decyzje o emisji czegoś,  co się nazywa umownie już tylko pieniądzem   — zapada i tak poza naszą wiedzą  —  i nawet poza Polską.

Dawno temu senior rodu tej banksterskiej organizacji powiedział:

— „nieważne kto rządzi państwem, ważne kto emituje pieniądz”.

Dzisiaj już wiemy kto emituje polski pieniądz i rządzi państwem polskim.

Oczywiście wiedzą tylko nieliczni,  bo taka wiedza motłochowi nie jest do niczego potrzebna.

Dopóki   bankierzy   są   właścicielami   banku   centralnego i dopóki dajemy im prawo tworzenia pieniądza z powietrza —  jesteśmy krajem zniewolonym, a system w którym żyjemy coraz szybciej zmierza do realnego faszyzmu.

— Na naszych oczach umiera już klasyczna demokracja   — i jesteśmy w okresie przejściowym,  który szybkimi krokami zmierza do dyktatury demokracji sterowanej,

—  a kolejnym etapem będzie klasyczny faszyzm.

Trzeba tylko szybko znaleźć globalnego wroga aby móc przed nim „ochronić” całe społeczeństwa i narody.

Konflikt USA z Rosją   — to gra o ostateczne panowanie banksterów nad światem   — a rola Polski jako państwa frontowego w tej walce powinna bardzo wzrastać.

Od Marka Belki, prezesa NBP oczekiwałbym potwierdzenia informacji na temat struktury własnościowej polskiego banku centralnego a także przedstawienia szczegółowego harmonogramu ewentualnych transakcji zmieniających strukturę właścicielską NBP od 1989 roku – jeśli takowe miały miejsce.

— Oczekuję, że pan Belka wreszcie określi się, —  czy jest tylko zarządcą interesów Rothschildów w Polsce   — czy dba o polski interes narodowy.

Utajnianie takich informacji świadczyłoby,   — że prezes NBP do tej pory spełnia kwalifikacje doświadczonego pracą w Banku Światowym i MFW nadzorcy — ale tylko rodzinnego biznesu klanu Rothschildów.

Naród jako suweren za takie rzeczy kiedyś zacznie rozliczać.

Wypadałoby sprawę definitywnie wyjaśnić i przeciąć ewentualne jałowe spekulacje mediów.

Grzegorz Nowak

serwis giełdowy amerbroker.pl 

źródła:

http://www.arslege.pl/ustawa-o-narodowym-banku-polskim/k99/

…………………………………

Ważne cytaty:

„Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. — Potrzebny nam dobrze prowadzony poważny kryzys,  —  a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek.”

– 1994 r. David Rockefeller, honorowy prezes Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), honorowy przewodniczący Komisji Trójstronnej oraz grupy Bilderberg.

Mayer Amschel Rothschild powiedział kiedyś

— „Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, —  a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa”.

Źródło:  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=263 .

Na zdjęciu: — Wejście główne do siedziby Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 11/21. — Fot. Andrzej Barabasz (Chepry) Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0, 16 kwietnia 2014.

Polish-Club-Online-PCO-logo-1 3

 

2016.01.16
Za; http://www.polishclub.org/2016/01/16/grzegorz-nowak-kto-jest-wlascicielem-nbp-czy-to-nowy-bank-rothschildow/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Ten wpis został opublikowany w kategorii ARCHIWUM 25-LECIA 1989-2014, Bilderberg Klub, FINANSJERA ŚWIATOWA, GLOBALIZM, HISTORIA WSPÓLCZESNA, III RP, III Wojna Światowa?, JUDAIZACJA POLSKI, JUDAIZM - ŻYDZI, KAPITALIZM, Lichwa, MFW, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, PO, POLITYKA, TOTALITARYZM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.