Otwarcie granic dla imigrantów to błąd. Merkel niszczy Europę! – uważa były premier Bawarii

mid_40664Fot. Lukasz Kobus / Forum

W ocenie Edmunda Stoibera, niemieckiego chadeka, byłego premiera Bawarii i wieloletniego lidera CSU, — decyzja o otwarciu granic dla wszystkich imigrantów, podjęta przez kanclerz Merkel, była błędem.

Co więcej, — takie działanie zaowocowało głębokim kryzysem, nie było konsultowane z innymi państwami Unii Europejskiej — i niszczy Europę.

Wypowiedzi Stoibera z wywiadu dla „Sueddeutsche Zeitung” zacytował portal rp.pl.

—  Podobnie jak Horst Seehofer (obecny premier Bawarii – red.) —  uważam otwarcie na własną rękę granicy za ciężki błąd. —  Ta decyzja doprowadziła do absolutnego europejskiego kryzysu

—   stwierdził Edmund Stoiber w wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung”.

—   Zdefiniowaliśmy ten problem, nie pytając innych europejskich rządów, jako problem europejski,   —  otworzyliśmy granice i zażądaliśmy ustalenia kwot, —  jednak nasi europejscy partnerzy zdecydowanie je odrzucają

—   dodał wieloletni lider bawarskich chadeków.

—   Uważamy,   że   inni  widzą kryzys w identyczny sposób.  —  Ale tak nie jest.   —  Inni nie chcą podążać tą samą drogą

—   ocenił 74-letni charyzmatyczny polityk.

W jego opinii postawa rządu Merkel była błędem.

Premier Bawarii w latach 1993-2007 wyjawił w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung”,   —  iż podczas styczniowego spotkania z Angelą Merkel powiedział jej, że ta niszczy Europę,  —   a z powodu jej decyzji na granicach Unii Europejskiej zapanowało bezprawie.

Zdaniem Stoibera —  koniecznym jest zamknięcie granic dla wszystkich imigrantów przybywających do wspólnoty z państw trzecich, w których nie toczy się konflikt zbrojny.

Wpływowy chadek dał kanclerz Merkel czas do marca.

—  Jeśli nie zmieni swojej polityki i CDU utraci władzę lub chociaż część wpływów na rzecz antyimigracyjnej AfD w trzech landach, gdzie na wiosnę odbędą się wybory,   —  to niewykluczone są poważne perturbacja na niemieckiej scenie politycznej.

——————————————————————
Źródło: rp.pl
MWł
2016-01-18
Za: http://www.pch24.pl/otwarcie-granic-dla-imigrantow-to-blad–merkel-niszczy-europe—-uwaza-byly-premier-bawarii,40664,i.html#ixzz3xdU5DBUJ
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ISIS, ISLAM, Niemcy, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, POLITYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.